Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Przygotuj się na... LUTY

Disco przedszkolaczki

To publikacja idealna na czas karnawału! Bogate aranżacje instrumentalne oraz różne style muzyczne zachęcą dzieci do tańczenia i śpiewania. Zawiera takie hity jak:

 • Niesłychanie barwne pranie
 • Bale w karnawale
 • Bal w warzywniaku
 • Łysina 

Przy tych nagraniach dzieci będą doskonale się bawić na karnawałowych balach czy festynach przedszkolnych! A Ty odnajdziesz wśród nich także inspirację do przeprowadzenia zajęć tematycznie związanych z treściami czy bohaterami piosenek.

Wspólnie oddajcie się tańcom i pląsom! 

POSŁUCHAJ FRAGMENTÓW PIOSENEK

CHCĘ KUPIĆ

 

 

 

 

Mruczący kotek 

zajęcia relaksacyjne dla przedszkolaków 

Czy wiesz, że 17 lutego obchodzimy Dzień Kota?

A gdyby tak uczcić ten dzień specjalną sesją relaksacyjną...? Wykorzystaj gotową propozycję:

 • Kot i krople deszczu – scenariusz zajęć oparty o Pięciostopniową Metodę Relaksacji Joanny Węglarz!

Wspólnie dowiedzcie się, dlaczego odpoczynek jest tak istotny w życiu człowieka i na co jesteśmy narażeni, kiedy w codziennym biegu zapominamy o zachowaniu higieny zdrowia psychicznego.

Wzorem naszych puchatych przyjaciół, mruczących kotków, nauczcie się korzystać z dobrodziejstw relaksu!

CHCĘ KUPIĆ 

 

 

 

Teatrzyki do muzyki na co dzień i od święta

krótkie przedstawienia do piosenek z płyty „Hymny grup przedszkolnych”

W lutym obchodzimy m.in.:

 • Dzień Niedźwiedzia (2 II);
 • Dzień Kota (17II);
 • Dzień Niedźwiedzia Polarnego (27 II).

Jeżeli chcesz, żeby Twoje przedszkolaki poznały zwyczaje tych zwierząt, może zorganizujecie wspólnie krótkie przedstawienie? W tej publikacji znajdziesz tematyczne teksty inscenizacji:

 • Miś Czytelnik (w inscenizacji pojawiają się m.in. Niedźwiedź Brunatny, Niedźwiedź Polarny oraz Panda)
 • zbiór Kocie opowieści (Kocie zaloty, Kocie kłopoty, Bajkowe koty, Portret Mruczusia, Kocie wędrówki).

Nierozbudowane role, proste rymowane teksty, dużo elementów ilustracji ruchowej i pantomimy – to wszystko sprawia, że przedstawienia te nie są skomplikowane w realizacji, a przygotowanie ich nie zajmie dużo czasu.

CHCĘ KUPIĆ 

 

 

Hymny grup przedszkolnych

Jeśli zdecydujesz się na którąś z powyższych propozycji i postanowisz uczcić Dzień Niedźwiedzia (2 II), Dzień Kota (17II) lub Dzień Niedźwiedzia Polarnego (27 II) z pomocą jednej z inscenizacji zawartych w Teatrzykach do muzyki... To na pewno przyda Ci się także ta płyta!

Album zawiera piosenki pojawiające się w inscenizacjach. W lutym przydadzą Ci się utwory:

 • Misie (o tych brunatnych, białych i innych; tych, co chrapią w gawrach, wdrapują się na drzewa, mieszkają w dżungli albo pływają wokół kry); 
 • Kotki (o tych zwierzątkach, co zawsze spacerują własnymi ścieżkami). 

Teksty autorstwa znanej poetki Ewy Stadtmüller oraz ciekawe aranżacje to gwarancja, że piosenki łatwo „wpadną w ucho” przedszkolakom i na długo pozostaną w dziecięcych sercach. Ponadto każda z tych piosenek może stać się hymnem konkretnej grupy (w zależności od jej nazwy)!

POSŁUCHAJ FRAGMENTÓW PIOSENEK

CHCĘ KUPIĆ

 

Rozważny przedszkolak cz. 2

audiobook CD + konspekty

11 lutego przypada Dzień Numeru 112. To doskonała okazja do tego, by porozmawiać z przedszkolakami o niebezpiecznych sytuacjach, jakie mogą się wydarzyć w domu i o związanych z nimi zasadach bezpieczeństwa. Opowiadania te mówią m.in. o tym, jak bezpiecznie posługiwać się sprzętami domowymi czy jak udzielać pierwszej pomocy i kiedy należy zadzwonić pod numer 112.

W Dzień Numeru 112 możesz odtworzyć na przykład te audiobooki:

 • Gdy jesteś sam w domu, nie otwieraj nikomu (opowiadanie o tym, by nigdy nie otwierać drzwi, gdy jest się samemu w domu);
 • Tabletka to nie cukierek (opowiadanie o zagrożeniu, jakie mogą stanowić przypadkowo zażyte leki);
 • Nieznana roślina (opowiadanie o ostrożności w kontakcie z nieznanymi roślinami).

Konspekty zajęć dołączone do słuchowisk pomogą Ci przeprowadzić rozmowę oraz zabawy związane z podejmowanymi tematami.   

CHCĘ KUPIĆ 

 

Koszałki-opałki Pana Miłosza. Zima

utwory do gimnastyki, zabaw i wygłupów

Bitwa na śnieżki, zabawa w zamrożone posągi, udawanie pingwinów, naśladowanie tańczących na zimowym wietrze śnieżynek… Luty pełen jest okazji do zabaw ruchowych w rytm zimowej muzyki! Warto wykorzystać ten czas, by kształtować u dzieci muzykalność. Stanie się to jeszcze łatwiejsze dzięki naszej propozycji!

Koszałki-opałki Pana Miłosza łączą zalety poprzednich publikacji Miłosza Konarskiego (mowa tu o serii Tuptaj... oraz Zabawach bez końca) – przede wszystkim nagrane przez autora polecenia – z rozbudowanymi propozycjami interpretacji utworów, co daje nauczycielowi możliwość swobodnego z nich korzystania. Publikacja składa się z: książeczki z 35 propozycjami zabaw oraz 2 płyt CD, które zawierają 10 utworów instrumentalnych (CD1 z poleceniami oraz CD2 z utworami bez nagranych poleceń).

Treści zawarte w publikacji inspirowane są zimą i związanymi z nią zjawiskami.

CHCĘ KUPIĆ 

 

 

Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Zima

propozycje aktywności i scenariusze zajęć wspierające integrację sensoryczną

W lutym bywa różnie – czasami zima rozpieszcza nas białym puchem, czasami nie... Pomimo tego uwielbiamy ją! Nie tylko za śnieg, lecz także za piękne okazje do wspólnego świętowania. W tej publikacji znajdziesz m.in.:

 • Karnawałowe szaleństwo – scenariusz zajęć dla dzieci starszych wypełniony aktywnościami związanymi z karnawałem;
 • Kocie sprawki – scenariusz zajęć dla dzieci młodszych do przeprowadzenia z okazji Dnia Kota (17 II).

Na śnieżne i bezśnieżne dni spieszymy z pomysłami – podpowiadamy, jak w pełni cieszyć się śniegiem i jak zrekompensować sobie jego brak, podejmując różnorodne zabawy sensoryczne.

Zima doświadczana wszystkimi zmysłami będzie tą niezapomnianą!

CHCĘ KUPIĆ

 

 

 

Vademecum przedszkolnych zabaw. Zima

gotowe elementy do kreowania atrakcyjnych zajęć

Potrzebujesz inspiracji do zajęć o tematyce zimowej? Zbliża się ostatni zimowy miesiąc, a Ty masz wrażenie, że już brakuje Ci ciekawych pomysłów? Z pomocą przyjdzie Ci Vademecum przedszkolnych zabaw. Zima.

Jest to zbiór ponad 410 krótkich form literackich oraz propozycji zabaw wszelkiego rodzaju – w tym opowieści słowno-ruchowych, masażyków, zabaw logopedycznych, paluszkowych, poznawczych, muzyczno-ruchowych, zabaw w języku angielskim, zagadek, a ponadto 20 piosenek.

Na podstawie tak bogatego zbioru propozycji każdy nauczyciel wychowania przedszkolnego jest w stanie przeprowadzić zajęcia o ciekawej i niepowtarzalnej treści. Sprawdź sam/sama! 

CHCĘ KUPIĆ

 

 

 

 

Sposoby na nudę. Zima

przedszkolne zabawy i piosenki, które odmienią zwykły dzień

Z tą publikacją luty nie będzie nudny! Oto zbiór zabaw i piosenek do wykorzystania w dowolnym momencie dnia w przedszkolu. Załączone tu aktywności nawiązują tematycznie do okresu zimowego i czynności związanych z tą porą roku, zatem na pewno sprawdzą się podczas długich zimowych dni w przedszkolu – zarówno tych mroźnych i szaroburych, jak i tych cieplejszych.

W skład publikacji wchodzą: książka, w której znajduje się ponad 100 propozycji zabaw: ruchowych, paluszkowych, zabaw w kole, masażyków, wierszyków do rysowania i innych oraz płyta CD z 12 piosenkami o tematyce zimowej (i podkładami do nich).

Proponowane tu zabawy i piosenki odmienią zwykły zimowy dzień oraz wprowadzą na przedszkolny dywan dużo pozytywnej, słonecznej energii!

CHCĘ KUPIĆ 

 

 

 

PRZYGOTUJ SIĘ NA LUTY Z BLIŻEJ PRZEDSZKOLA! 

ZOBACZ PUBLIKACJE

Komentarze