Polecamy Marchewka z papieru

Marchewka z papieru

tydzień temu Praca plastyczna

Marchewka to smaczne i pełne witamin warzywo, które ze względu na swoje właściwości zdrowotne powinno być przez nas zjadane jak najczęściej. Zawiera ona mnóstwo cennych składników odżywczych, witamin i minerałów niezbędnych wręcz do właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Regularne jedzenie marchewki może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Wysoka zawartość prowitaminy A poprawia stan naszego wzroku i skóry. Sok z marchewki zalecany w szczególności dzieciom, korzystnie wpływa na trawienie. Marchewkę można gotować, smażyć, dusić, zapiekać… Jednak najzdrowsza i najbogatsza w dobroczynne składniki jest bez wątpienia ta surowa, uprawiana bez nawozów mineralnych w małych gospodarstwach ekologicznych czy naszych przydomowych ogródkach. Marchewki nie może zabraknąć wśród warzyw zgromadzonych w naszej plastycznej kolekcji. Dlatego zapraszamy do wspólnej zabawy, spróbujmy razem wykonać bajkowe marcheweczki.

Materiały:

Kup pakiet potrzebny do wykonania tej pracy

Etapy wykonania

Pracę rozpocznij od uformowania z gazety wałeczków przypominających swoim kształtem marchewki. Korzystając z kleju uniwersalnego, oklej gazetowe wałeczki kilkoma warstwami gazet, dociśnij mocno sklejane warstwy i owiń je na kilka minut recepturkami, by wszystkie warstwy dokładnie połączyły się ze sobą. Przygotuj tyle gazetowych wałeczków ile chcesz wykonać marchewek.

Szary papier porwij na malutkie kawałeczki. Ściągnij z gazetowych wałeczków recepturki i oklej nimi za pomocą kleju uniwersalnego gazetowe wałeczki. Zrób to tak, żeby szary papier pokrył dokładnie gazetę. Po wyschnięciu klej uniwersalny zamieni się w twardą skorupkę, dzięki temu marchewki będą twarde jak te prawdziwe.

Po wyschnięciu kleju zamaluj marchewki pomarańczową temperą. Zrób to dwukrotnie, tak żeby kolor był intensywny.

Zieloną kartkę z bloku technicznego potnij na paseczki o szerokości około 2 cm i długości 5 cm, zwiń ciasno paseczek w rulonik, koniec paseczka posmaruj klejem i sklej, przytrzymaj chwilę. Przygotuj kilka wałeczków dla każdej marchewki.

Posmaruj klejem uniwersalnym kilka (4 – 5) wałeczków (łodyżek) i sklej je ze sobą. W górnej części marchewki narysuj zieloną kredką kółeczko, zamaluj je, a następnie przyklej w tym miejscu pęczek sklejonych ze sobą wałeczków (łodyżek). Do pozostałych marchewek przyklej wałeczki (listki) w ten sam sposób.

Czarną kredką narysuj na marchewkach lekko zaokrąglone kreseczki – miejsca, skąd wychodziły malutkie boczne korzonki. Przyklej ruchome oczka, na jednej z marchewek przyklej jedno oczko, drugie narysuj zamknięte, narysuj uśmiech i owalne czerwone policzki.

Bajkowe marchewki gotowe!

Pracę przygotowała Alicja Bac.

Materiał opublikowany dzięki współpracy z Fiorelki.pl, stworzony na potrzeby projektu edukacyjnego WITAMINKI

Artykuły plastyczne i papiernicze zamówisz w sklepie Bliżej Przedszkola.

Zapraszamy do udziału w projekcie WITAMINKI!