Polecamy LIVE: Śpiewaj i tańcz razem z nami – z maluszkami i ze starszakami!

LIVE: Śpiewaj i tańcz razem z nami – z maluszkami i ze starszakami!

2 miesiące temu LIVE

Zapraszamy 15 lutego 2024 r. (czwartek) o godz. 19:00 na bezpłatny webinar z Ludmiłą Fabiszewską: Śpiewaj i tańcz razem z nami – z maluszkami i ze starszakami!

Śpiewaj i tańcz razem z nami – z maluszkami i ze starszakami!
Projekt Bliżej Muzyki – czyli gdzie szukać przewodników muzycznych?

Bliżej Muzyki – bliżej dziecka.
Nauczyciele wychowania przedszkolnego są pierwszym źródłem kształtowania gustu muzycznego przedszkolaków. Porozmawiajmy o tym, jak być bliżej dziecka poprzez muzykę.
Muzyczny świat kształtuje aktywną pamięć, podzielność uwagi, twórczą wyobraźnię oraz kompetencje poznawcze najmłodszych. Jest też bezpośrednio związany z rozwojem samodzielności myślenia, zaspokajaniem potrzeby ekspresji, kształtowaniem zdolności komunikacyjnych.
Być bliżej dziecka poprzez muzykę – to droga pełna przeżyć, wrażliwości, radości oraz kreowania wyjątkowego świata.
Podczas warsztatów zaprezentujemy utwory muzyczne, które będą odpowiednie dla poszczególnych grup wiekowych i mogą być wykorzystywane każdego dnia w inny sposób.

Śpiewaj i tańcz razem z nami – z maluszkami i ze starszakami.
Nauczyciele przedszkola planują i realizują zajęcia umuzykalniające. Czy istnieje patent na to, żeby te zajęcia były ciekawe, prawdziwie muzyczne i do tego realizowały zagadnienia Podstawy programowej? Jak rozpocząć muzykowanie z maluszkami i ze starszakami? Przedstawimy uczestnikom kilkanaście muzycznych inspiracji, które pomogą uatrakcyjnić każde zajęcie umuzykalniające.

Fryderyki są wśród nas.
Tworzenie muzyki przez najmłodszych jest najrzadziej używaną w przedszkolu forma aktywności muzycznej. Podpowiemy, gdzie szukać nietuzinkowych rozwiązań, które pomogą systematycznie rozwijać wrażliwość muzyczną najmłodszych.

Masz talent – nie zmarnuj go!
Jak odkryć swój talent muzyczny? Jak go rozpoznać u najmłodszych? Zaprosimy Nauczycieli do zabawnego muzycznego konkursu „Nutki Ludki”, a do wygrania będą atrakcyjne muzyczne nagrody.

KIEDY?
15 lutego 2024 (czwartek), godz. 19.00 - 20.30

GDZIE?
▪ Oglądaj na naszej stronie na Facebooku, na kanale YouTube lub na Instagramie

Wydarzenie bezpłatne, nie ma potrzeby rejestracji.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, by nie zapomnieć o spotkaniu

Dla chętnych będzie możliwość zakupienia zaświadczenia o udziale w spotkaniu w wersji elektronicznej. Link do zaświadczenia zostanie podany podczas transmisji.