Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Zabawy zimowe

Zabawy zimowe

miesiąc temu Polecamy

FERIE W DOMU? ZOBACZ POMYSŁY NA ZABAWY ZIMOWE W DOMU!

Gdy za oknem pogoda niesprzyja, co robić w domu? Jakie zabawy zimowe będę atrakcyjne dla dziecka? 

Specjalnie dla Was lista fantastycznych zabaw kreatywnych, które uczynią te ferie naprawdę przyjemnie spędzonym czasem!
 

Zabawy zimowe ze sztucznym śniegiem
W tych miejscach, w których wciąż nie spadł długo wyczekiwany śnieg, proponujemy jego bezpieczną, „ciepłą” alternatywę – sztuczny śnieg! Sztuczny śnieg do zabawy doskonale sprawdzi się zarówno do ozdabiania dziecięcego pokoju, lepienia domowego bałwana, jak i małej bitwy na śnieżki. A jeśli macie w domu małych miłośników Slimów – sztuczny śnieg możecie wykorzystać także do tworzenia glutów o nietypowej, puchowej konsystencji.

Zestawy slime to nieodkryte źródła inspiracji do zabaw
Jeśli znudziły się Wam tradycyjne kredki, farby czy plastelina – proponujemy zabawienie się glutkiem slime. Czym jest slime? Slime to specjalna masa plastyczna, której możemy nadać kolor, zapach i fakturę, a także ozdobić ją wedle uznania: brokatami, kulkami, kamyczkami czy specjalnymi pyłkami. Pamiętajcie, że ogranicza Was wyłącznie Wasza wyobraźnia! Slimy możecie tworzyć z dziećmi, samodzielnie komponując ich skład (podstawa to dobry klej PVA i aktywator), lub możecie też skorzystać z gotowych zestawów,w których od razu znajdziecie wszystkie niezbędne składniki.

Slime to nie tylko świetna zabawa ale też bardzo dobry sposób na walkę z wybiórczością pokarmową. Zabawy slime to również idealny wstęp do nauki pisania i innych czynności manualnych. W najnowszej ofercie firmy TUBAN znajdują się zupełnie nowe Slimy, które zmieniają kolor!

Zestawy Tubi Jelly
Brzmi tajemniczo? To dobrze – bo zestawy  Tubi Jelly przeniosą Was do fascynującego, magicznego świata nadzwyczajnych zabawek DIY! Możecie z nich tworzyć dowolne kształty i figurki w wymarzonych kolorach. Tubi Jelly są żelowym płynem, który po dodaniu specjalnego aktywatora zmienia swój stan skupienia. W naszej ofercie można znaleźć zestawy z Piratami, Planetami, Dinozaurami czy Syrenką. Zabawa Tubi Jelly pozwala dzieciom nie tylko wyżyć się kreatywnie, ale jest też świetnym ćwiczeniem manualnym (i nadaje się nawet dla maluchów). Zestaw Tubi Jelly Planety otrzymał wyróżnienie na międzynarodowych targach zabawek w Kolonii 2023.

Własna gra planszowa
Starsze dzieciaki potrzebują większych wyzwań! Co więc powiesz na wspólne wymyślenie, zaprojektowanie i wykonanie prawdziwej gry planszowej? Potrzebne Wam będą do tego duży, sztywny karton (który posłuży za podstawę planszy), kolorowe mazaki lub farbki, ołówek i linijka (do naszkicowania pól) oraz plastelina (do ulepienia pionków oraz kostki). Możecie narysować własnego Chińczyka czy Monopoly (z kartek wytnijcie własną walutę) lub wymyślić coś całkowicie innowacyjnego. Gotową grę warto fantazyjnie ozdobić – na przykład brokatem czy neonowymi pyłkami.

Zimowe zabawy edukacyjne w domu
Z doświadczenia wiemy, że maluchy najbardziej lubią domowe eksperymenty z bańkami mydlanymi: tworzenie piramidek z baniek mydlanych, pajęczynek, baniek w bańce czy robienie ogromnych baniek mydlanych za pomocą papierowych słomek do napojów. Starszym dzieciom do gustu powinna przypaść z kolei, chociażby ciecz newtonowska. Jest to specjalna substancja, która zmienia swój stan skupienia zaledwie w ciągu kilku sekund. Czy to możliwe? Jak najbardziej! Co więcej, można ją wykonać w domu! Wystarczy wymieszać ze sobą mąkę ziemniaczaną i wodę w proporcjach 2:1. Kiedy masę ugniatamy na stałą, „zbitą” konsystencję. Kiedy jednak przestaniemy – natychmiast przecieka przez nasze palce. Koniecznie wypróbujcie tej zabawy swoimi dziećmi.

Tworzenie drzewa genealogicznego
Pomysł stworzenia rodzinnego drzewa genealogicznego sprawdzi się z kilku powodów – przede wszystkim pozwala dziecku lepiej poznać historię własnej rodziny i jej przodków. Po drugie – długa rozmowa z dziadkami o ich rodzicach czy dzieciństwie doskonale wzmacnia rodzinne więzi. Wspólnie możecie dowiedzieć się czegoś nowego i udać się w historyczną podróż. Tworzenie drzewa genealogicznego nie zajmuje dnia czy dwóch. To „projekt”, który może potrwać całe ferie, a nawet dłużej, a jego efekty zostaną z Wami już na zawsze. Takie zajęcie dobrze rozwija również zdolności manualne oraz kreatywność. W końcu to tylko od Was zależy, jakich technik plastycznych użyjecie do zbudowania drzewa!

Koło fortuny
Lubicie oglądać Koło Fortuny? Przygotujcie własne! Domowe koło fortuny to doskonały pomysł na zajęcie nawet dużej gromadki dzieci na długie godziny. Twoje pociechy mogą zaprosić koleżanki i kolegów do wspólnego uczestnictwa w tej rozwijającej logiczne myślenie grze. Czego potrzebujecie? Białej tablicy i pisaków (ewentualnie zwykłych kartek papieru), butelki lub tarczy do kręcenia z innej gry (np. Twistera), a także ciekawych nagród (można też stworzyć w tym celu papierowe pieniądze). Przed rozpoczęciem zabawy przygotuj kilkanaście haseł w różnych kategoriach: proste przysłowia, tytuły filmów i bajek, postaci historyczne lub znane dzieciom przedmioty. Zasady gry są dokładnie takie, jak w tradycyjnym programie: dzieci zgadują kolejne spółgłoski, kupują samogłoski, a ich zadaniem jest odgadnięcie całego hasła i wygranie wylosowanych nagród. Lub oczywiście – bankructwo. Szczęście sprzyja najlepszym!

W czasie ferii dzieci nie muszą się nudzić! Sztuczny śnieg, slime, zestawy TUBI JELLY czy domowe koło fortuny udowadniają, że wspólne kreatywne spędzanie czasu będzie dużo lepszym pomysłem niż całodniowe oglądanie bajek!

TUBAN jest polskim producentem zabawek kreatywnych i sensorycznych. Nasze produkty są w pełni bezpieczne oraz doceniane i nagradzane w Polsce i zagranicą.

 

Dowiedz się więcej

 

[artykuł sponsorowany]

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się