Polecamy Odkrywcy z przedszkola w świecie dinozaurów

Odkrywcy z przedszkola w świecie dinozaurów

2 tygodnie temu Polecamy

Wizyta w Parku Dinozaurów jest jak podróż w czasie, która przenosi do prehistorycznego świata gigantów. Dla przedszkolaków, które są na etapie ciągłego odkrywania i poznawania wszystkiego, co dookoła nich, może być to niezapomniana przygoda edukacyjna. Co zatem warto zobaczyć w Zatorlandzie? Co ‒ oprócz dinozaurów ‒ oferuje park ulokowany w południowej Małopolsce? Przygotujmy się na ekscytującą podróż do epoki jurajskiej, która rozbudzi wyobraźnię każdego dziecka!

Poznaj świat dinozaurów!

W Zatorze, nieopodal Krakowa, spotkasz dinozaury naturalnej wielkości, które się ruszają i wydają odgłosy. Te drapieżne, na czele z królem dinozaurów ‒ T-rexem, ale też łagodniejsze, roślinożerne gatunki, potrafią zaskoczyć swoją charakterystyką niejednego zwiedzającego. Zatorland jest „zamieszkany” przez siedemnaście rodzin rozmaitych dinozaurów, dzięki czemu można poznać różne stadia życia tych zwierząt ‒ od świeżo wyklutego po dorosłe osobniki. Interaktywne ścieżki edukacyjne pozwalają na zdobywanie wiedzy z zakresu paleontologii, geografii i biologii w niezwykle przystępny sposób ‒ z nutą zabawy, wyzwań i stymulowania dzieci na różnych poziomach.

Dłuto i skała ‒ samodzielnie odkrywaj skamieniałości

Choć dłuto może się kojarzyć z pracą rzeźbiarza, jest ono również pomocne w badaniach paleontologicznych. W Parku Zatorland organizowane są specjalne zajęcia ‒ Warsztaty Małego Paleontologa ‒ podczas których dzieci mają możliwość wcielić się w rolę odkrywcy, naukowca i, przy wykorzystaniu dłuta, a także młotka, pędzelka i oczywiście pod okiem doświadczonego nauczyciela z tego zakresu, odkryć części skamieniałości dinozaurów. Jest to także okazja do poszerzenia wiedzy praktycznej z obszaru geologii Ziemi.

Mitologia, owady i… rozrywka w lunaparku

Doskonale wiemy, jak ważna dla dziecka jest zabawa. W wieku przedszkolnym stanowi ona ważny pomost w zdobywaniu kompetencji społecznych, sprawności fizycznej, dostrzeganiu i rozumieniu własnych potrzeb dziecka, a także poszerzaniu wiedzy o świecie. W Zatorlandzie jest to możliwe dzięki wielu atrakcjom, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania pobytu w Zatorze. Świat dinozaurów to nie wszystko!

Namiastka świata hellenistycznego

Herosi, mitologiczne stwory i historie z greckiej kultury, które warto poznać ‒ tak w ogromnym skrócie można opisać odkrywanie Parku Mitologii w Zatorlandzie. Jest to jedna z tych części tematycznych, która przykuje uwagę nie tylko pasjonatów historii. Na terenie tego parku mieszczą się też bezpieczne parki linowe dostosowane do różnych grup wiekowych, również tej najmłodszej. Zdobycie punktów w konkurencji sprawnościowej to gwarancja dobrej zabawy i rozwoju ruchowego dziecka.

Owady giganty

Nauczycielu, jeśli masz do przygotowania przyrodniczy temat zajęć o świecie insektów - w Parku Owadów, czyli kolejnym miejscu tematycznym Zatorlandu, grupa Twoich przedszkolaków może zobaczyć bohaterów mikrokosmosu w makroskali! Olbrzymie koniki polne, osy czy pająki pozwolą oswoić dzieci z owadami, ale też dadzą szansę na dokładne przyjrzenie się im z bliska.

Chłopcy, dziewczęta ‒ karuzele czekają!

W części wesołego miasteczka dzieciaki mają szansę na spożytkowanie swojej energii podczas jazdy kolejkami, na zjeżdżalniach, huśtawkach i karuzelach. Oprócz tego dostępne są rozmaite place zabaw, a także kulkoland, małpi gaj, a nawet kino 5D.

Park Rozrywki ‒ otwarcie sezonu 2024

W sezonie 2024 mnóstwo nowości. Maluchy (ale i ich opiekunowie) będą miały okazję na poznanie nowych mieszkańców Parku Ruchomych Dinozaurów oraz Owadów, ale też przetestowanie nowych placów zabaw, atrakcji zręcznościowej oraz karuzeli “Samoloty”. Nie jest to koniec nowości, bo Zatorland przygotował moc zaskakujących atrakcji, które po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy. Zobacz ofertę dla grup szkolnych i przedszkolnych.

To jak? Najbliższa wycieczka z przedszkolakami w kierunku Zatoru?