Jedyne takie TRIO: Pani Zuzia - Pani Monia - Pan Miłosz. Praktyczna i teoretyczna baza rozwiązań do pracy w przedszkolu

Edukatorzy: dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska Miłosz Konarski Monika Sobkowiak
Termin: 09/05/2024
Cena: 349.00 zł/os

Liczba zgłaszanych uczestników
299 zł/os - cena dla prenumeratorów. W polu "Komentarz" wpisz hasło: PRENUMERATOR. Faktura pro-forma z obniżoną kwotą zostanie przesłana na maila podanego w zgłoszeniu po weryfikacji posiadanej prenumeraty.

Konferencja

typ szkolenia

Poznań

miasto

godzin dydaktycznych

Cel szkolenia

Edukacja to relacja - wie to każdy nauczyciel. Jednak jak budować tę relację w czasach coraz bardziej świadomych rodziców? Jakiej matematyki uczyć, żeby była matematyką na miarę kompetencji przyszłości? I jak zarażać pasją dzieci do owianej złą sławą - królowej nauk? Powiem i pokażę w trakcie spotkania. Przedstawię bank pomysłów na zabawy i aktywności, które podbiją serca małych i dużych.

Świadoma dyscyplina pokazuje, że współpraca z dziećmi jest możliwa w każdej sytuacji. Dzięki podejściu opartemu na wiedzy z zakresu rozwoju emocjonalnego, psychologii rozwojowej oraz pedagogiki - świadoma dyscyplina jest pozytywnym, skutecznym rozwiązaniem, które stanowi funkcjonalne narzędzie, a także koło ratunkowe dla nauczycieli przedszkola.

Podczas spotkania poznasz podstawowe zasady świadomej, pozytywnej dyscypliny oraz zobaczysz wybrane techniki, które pomogą zadbać o skupienie uwagi, ciszę, bezpieczeństwo najmłodszych, a także przestrzeganie zasad w grupie przedszkolnej.

Podczas tego praktycznego spotkania poznasz piosenki i zabawy, które idealnie sprawdzą się do codziennego, muzycznego rozpoczęcia dnia w przedszkolu.

Dowiesz się:

1. Jak powinno wyglądać muzyczne rozpoczęcie dnia?
  2. Jakie piosenki śpiewać, aby zintegrować grupę i zachęcić do wspólnej zabawy?
  3. Jakie stosować zabawy ruchowe i rozgrzewki?
  4. Jak i dlaczego warto wprowadzać marsze?

9.00 - Rozpoczęcie
9.15 - 9.35  - Poranna gimnastyka z Panem MIŁOSZEM (i Panią Zuzią i Panią Monią)
9.35 - 10.20 - Pan MIŁOSZ - Miłosz Konarski - Muzyczny poranek w przedszkolu
10.20 - 11.10 - Pani ZUZIA - dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska - Matematyka na miarę przedszkolaków i nauczycieli szyta - warsztaty praktyczne, które pomogą zbudować relację z dziećmi i ich rodzicami.
11.10 - 11.45 - Przerwa
11.45 - 12.30 - Pani ZUZIA i Pan MIŁOSZ - Ruch + Muzyka = Matematyka, czyli jak małe smyki uczą się matematyki?
12.30 - 13.15 - Pani ZUZIA i Pani MONIA - Jak skutecznie i łatwo wykorzystać możliwości internetu i social mediów do budowania relacji z rodzicami?
13.15 - 13.45 - Przerwa
13.45 - 14.30 - Pani MONIA - Monika Sobkowiak - Świadoma dyscyplina w grupie przedszkolnej
14.30 - 15.00 - Zabawy muzyczne na zakończenie dnia (z Panem MIŁOSZEM i Panią Zuzią i Panią Monią)

Wystąpienia dodatkowe:

*Ruch + Muzyka = Matematyka, czyli jak małe smyki uczą się matematyki?

Nie chodzi o to, żeby uczyć, ale żeby NAUCZYĆ. A żeby nauczyć potrzebny jest przygotowany układ nerwowy. Zabaw jest tysiące - które wiec wybierać, żeby wspomagać dzieci w kształtowaniu umiejętności matematycznych? Pokażemy i wspólnie się pobawimy, żebyście mogli już następnego dnia przeprowadzić je ze swoją grupą i skutecznie uczyć matematyki z radością i uśmiechem.

* Jak skutecznie i łatwo wykorzystać możliwości internetu i social mediów do budowania relacji z rodzicami?

Współcześni rodzice są coraz bardziej świadomi. Szukają więc autorytetów i wiedzy o rozwoju dziecka. Jak wiemy, internet potrafi jednak być pełen zarówno wspaniałych,  wartościowych inspiracji, jak i zupełnie odwrotnie. Nauczyciel(ka) wychowania przedszkolnego to przewodnik procesu dydaktycznego. Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą, ją budować u rodziców zaufanie względem naszych działań i jak wykorzystywać do tego media społecznościowe w swoich małych grupowych ogródkach. Z uśmiechem i życzliwością.

Monika Mendala
m.mendala@blizejprzedszkola.pl
tel. 12 631 04 10 wew. 103

NOVOTEL POZNAŃ CENTRUM
Pl. Andersa 1

Sala Amsterdam

PARKING - dostępny jest płatny parking przy hotelu - 75 zł/doba.

Termin: Poznań, 9 maja 2024 r.

Publikacje kupisz tutaj:

CEBP 24.12 Sp. z o.o.