• Nowy

(0)
36,00 zł

Piosenki i aktywności wspomagające prewencję i terapię logopedyczną dzieci przedszkolnych

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Zabawowy trening mowy to publikacja z pomysłami wspomagającymi prewencję i terapię logopedyczną. Stworzona została z myślą o nauczycielach, rodzicach i specjalistach pracujących z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat. To atrakcyjna podróż w świat muzyki, zabaw i skutecznych strategii wspierających rozwój mowy przedszkolaków. Sięgając po nią, odkryjesz sprawdzone (bo bazujące na wieloletnim doświadczeniu Autorek i na aktualnej specjalistycznej wiedzy) sposoby wspierania rozwoju mowy.

Spis treści Od Wydawcy

Na płycie CD, będącej częścią publikacji, zamieszczonych zostało 12 piosenek skomponowanych przez Pana Miłosza (Miłosz Konarski) i opracowanych w interesujących aranżacjach (wraz z towarzyszącymi im podkładami muzycznymi) – piosenek z celowo dobranymi tekstami, które wspierają rozwój mowy. W książce zaś zawarto propozycje zabaw skoncentrowane na wzmacnianiu mięśni aparatu artykulacyjnego i rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych. Ponadto zaplanowano w niej przestrzeń na merytoryczne wprowadzenia i komentarze umożliwiające zrozumienie istoty wspomagania rozwoju mowy dziecka.

Posłuchaj fragmentów piosenek

Czy to na przedszkolnym dywanie, czy w domu – i to niezależnie od terapii logopedycznej – powinniśmy z dziećmi kląskać, prychać, wykonywać ćwiczenia oddechowe, naśladować odgłosy wydawane przez zwierzęta, a tym samym wspierać mimochodem działania specjalisty i utrwalać prawidłową realizację głosek. Zabawowy trening mowy to gotowy sposób na inspirujące i skuteczne zajęcia logopedyczne. To publikacja dostarczająca nie tylko konkretnych narzędzi do prewencji i terapii, ale także gwarancja doskonałej zabawy, która jest najbardziej optymalną przestrzenią do realizowania z dziećmi konkretnych zadań i zaleceń.

***

Dorota Kluska to pełna pasji nauczycielka wychowania przedszkolnego stawiająca na zabawy z dziećmi z dbałością o ich uśmiech i rozwój oparty na relacjach. Animatorka tańca i ruchu, autorka wierszy, piosenek i scenariuszy. Ma na swoim koncie publikacje cieszące się dużym powodzeniem, takie jak Sposoby na nudę i Muzyczny przepis na dobrą zabawę. Jest także współautorką kilku innych. Prowadzi blog Zatrzymane w biegu z wierszami dla dzieci i utworami o codzienności oraz grupę ze scenariuszami uroczystości przedszkolnych Przedszkolne przydasie.

Bogumiła Kluska-Luberda jest pedagogiem specjalnym, surdopedagogiem i nauczycielką-logopedą. Ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie na kierunkach pedagogika rewalidacyjna oraz logopedia. Obecnie realizuje się zawodowo pracując z dziećmi w Samorządowym Przedszkolu nr 145 w Krakowie. Prywatnie mama trzech chłopców.

978-83-67101-77-6
Liczba stron
logopeda
nauczyciel