5.00 (2)

Do gotowych nagrań i z wykorzystaniem prostych instrumentów perkusyjnych

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 4 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 4 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 2,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Publikacja składa się z książki, płyty CD oraz dostępu on-line do audiobooka w serwisie streamingowym "Moja płytoteka". Jej treść stanowi zbiór konspektów do przeprowadzenia zajęć muzycznych z dziećmi w wieku od dwóch do siedmiu lat.

Zawarte w książce opowiadania ożywają dzięki akompaniamentowi stworzonemu przez dzieci na bębenkach, marakasach, tamburynach i innych instrumentach perkusyjnych.

Spis treści Wstęp

Przedszkolaki, dzięki takiej konstrukcji zajęć, nie tylko słuchają, ale również aktywnie uczestniczą w magicznej podróży przez świat rytmów i dźwięków. Każda osoba pracująca z dziećmi w tym wieku, a także rodzic, może łatwo przeprowadzić takie zabawy – nie trzeba do tego kompetencji rytmika czy wykształcenia muzycznego!

Posłuchaj fragmentów audiobooków

Opowiadania zostały napisane tak, aby dzieci mogły samodzielnie stworzyć do nich akompaniament. Autor podpowiada, jak mogą zilustrować treść poprzez grę na drobnych instrumentach perkusyjnych – zgodnie z metodą Carla Orffa, na której bazuje ta publikacja.

Zabawy zaproponowane w książce kształcą umiejętności słuchowe i pozwalają na rozwijanie talentu muzycznego dzieci. Zajęcia można przeprowadzić w dwojaki sposób:

• dorosły czyta opowiadanie z książki, jednocześnie wskazując dzieciom, w którym momencie dany instrument rozpoczyna akompaniowanie;
  • prowadzący odtwarza nagranie audiobooka z dołączonej płyty CD lub korzystając z dostępu on-line (w tym przypadku także posiłkuje się książką, gdyż na marginesie każdego z opowiadań podane są wskazówki odnośnie do tego, na czym i jak mają grać dzieci w danym momencie).

Opowiadania, zgodnie z koncepcją Carla Orffa, podzielone są na fragmenty pozwalające dzieciom w łatwy sposób włączyć się w ich przebieg poprzez grę na prostych instrumentach perkusyjnych. Metoda ta integruje elementy rytmiki, aktywnego słuchania muzyki oraz improwizacji – dla całościowego wsparcia muzycznego rozwoju dziecka.

Zobacz fragmenty przykładowych zajęć:

Ale to nie wszystko! Finalnie zrealizowane zajęcia można także wykorzystać do atrakcyjnego zaprezentowania umiejętności nabytych przez dzieci podczas zajęć w przedszkolu, wplatając je w występy z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty czy podczas dni otwartych.

***

Marcin Lemiszewski – perkusista, pedagog, edukator, kompozytor, autor literatury muzycznej. Urodził się w 1974 r. w Olsztynie. Absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie perkusji prof. Edwarda Iwickiego. Nauczyciel muzyki w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie. Założyciel i dyrektor Akademii Muzycznej WBS. Był prowadzącym edukacyjnego programu „Szkoła z TVP – lekcje muzyki, klasa 6”, który zebrał wiele pochlebnych recenzji. Ma na swoim koncie liczne publikacje nutowe na instrumenty perkusyjne, klawiszowe, dęte oraz do rytmiki – wydawane w Polsce, Niemczech i Szwajcarii, cieszące się uznaniem i popularnością. Jako jeden z liderów „Mobilnej szkoły” Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON prowadzi webinary i kursy metodyczne dla nauczycieli. Jest autorem artykułów w czasopiśmie „Wychowanie muzyczne”. Intensywnie koncertuje. Jako perkusista od wielu lat związany jest z Filharmonią Narodową w Warszawie oraz zespołem szantowym Zejman i Garkumpel.

Patroni medialni:

978-83-67101-72-1
Liczba stron
nauczyciel
Grupa wiekowa
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
Format (szerokość x wysokość)