Polecamy Szpinak z papieru

Szpinak z papieru

2 miesiące temu Praca plastyczna

Czy wiecie, dlaczego warto jeść szpinak? To niepozorne zielone warzywo ma cudowne właściwości, bo zawiera masę cennych dla naszego organizmu składników – witamin i mikroelementów. To źródło błonnika, witaminy C, chlorofilu, luteiny, kwasu foliowego. Szpinak ma rewelacyjny smak, a przy tym niską kaloryczność. Warto jak najczęściej jeść ten uważany za króla wszystkich zielonych warzyw przysmak. Ze szpinaku można przygotować wiele smacznych i zdrowych potraw zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci: gofry, kopytka, kluseczki, pierogi, naleśniki, omlety, koktajle, zupy, sałatki, ciasta, a nawet napoje… Lista jest bardzo długa. Zapraszam was do wykonania prostej pracy plastycznej – trzech zabawnych, uśmiechniętych listków szpinaku.

Materiały:

Kup pakiet potrzebny do wykonania tej pracy

Etapy wykonania

Pracę rozpocznij od wycięcia szablonów trzech listków i odrysowania ich na szarym papierze (warto wcześniej pognieść i rozprostować papier). Każdy listek odrysuj dwukrotnie lub złóż papier w taki sposób, aby od razu wyciąć dwa takie same elementy.

Do zrobienia jednego listka potrzebne są dwa takie same elementy. Połóż równo jeden listek na drugim i starannie zepnij zszywkami ich brzegi. Pomiędzy spinane listki włóż dwie lub trzy chusteczki higieniczne, następnie połącz listki ze sobą. W taki sam sposób wykonaj pozostałe dwa elementy.

Teraz kolej na pokrycie zieloną (jasną i ciemną) farbą plakatową listków szpinaku. Pomaluj je dwukrotnie z jednej strony. Po wyschnięciu zrób to samo z drugiej strony. Malując listki, wymieszaj delikatnie jasny i ciemny kolor.

Gdy elementy dobrze wyschną, narysuj na nich z obu stron żółtą i zieloną kredką unerwienie. Z jednej strony przyklej ruchome oczka, a z drugiej narysuj zamknięte. Czerwoną kredką zrób uśmiech, owalne rumieńce, klejem uniwersalnym przyklej małe, zielone pompony jako noski. Wszystkie listki wykonaj w ten sam sposób.

Pracę przygotowała Alicja Bac.

Materiał opublikowany dzięki współpracy z Fiorelki.pl, stworzony na potrzeby projektu edukacyjnego WITAMINKI

Artykuły plastyczne i papiernicze zamówisz w sklepie Bliżej Przedszkola.

Zapraszamy do udziału w projekcie WITAMINKI!