O kampanii

 
Pięć Swobód Zwierząt:

Wolność od głodu i pragnienia
Wolność od niewygód
Wolność od bólu, ran i chorób
Wolność naturalnego zachowania się
Wolność od strachu

Zwierzę nie jest rzeczą – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt. Czasem jednak trzeba przypomnieć, że zwierzę to istota, która odczuwa ból i cierpienie, tak samo jak człowiek. W tę wiedzę należy wyposażać społeczeństwo – a najlepiej zacząć właśnie od dzieci, od ich fascynacji światem, przyrodą i zwierzętami, która w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie, porozumiewać się z nimi. Dlatego jeszcze dziś wraz ze swoją grupą przedszkolną przyłącz się do akcji Bliżej Pieska, będącej kontynuacją projektu Podpisz Pieska.
 
Jak działać?
  • organizować wycieczki do parku, lasu, na łąkę (obserwacja zwierząt w ich naturalnym środowisku), do ZOO, oceanarium, gospodarstw agroturystycznych (obserwacja zwierząt żyjących w sztucznych warunkach);
  • włączać maluchy w dbanie o przyrodę wokół placówki;
  • nawiązać współpracę z wybranym schroniskiem i pomagać potrzebującym zwierzętom (zorganizować zbiórkę koców, jedzenia, pieniędzy);
  • adoptować zwierzę (wpłacać np. co miesiąc określoną kwotę na wybrane przez siebie zwierzątko; w ten sposób przedszkolaki stają się „właścicielami” zwierząt; na klatce można zawiesić tabliczkę z nazwą przedszkola, dzieci mogą otrzymywać zdjęcia zwierzaka, odwiedzać go w schronisku);
  • stworzyć wspólnie z dziećmi Kodeks właściwego zachowania wobec zwierząt.
 
 
Aby włączyć się do kampanii BLIŻEJ PIESKA, należy:
  1. Zgłosić chęć wzięcia udziału w akcji, wypełniając formularz online.                   
  2. Przeprowadzić zajęcia przygotowujące dzieci do wzięcia udziału w akcji. Zachęcamy do zapoznania się z relacjami uczestników akcji: tutaj.
  3. Nawiązać kontakt ze znajdującym się w okolicy schroniskiem (można zorganizować zbiórkę koców, jedzenia, pieniędzy dla potrzebujących zwierząt).
  4. Przeprowadzić akcję w przedszkolu.
  5. Po zakończeniu akcji zachęcamy do podzielenia się na naszej stronie sprawozdaniem (najpierw należy się zalogować – krótka informacja o przebiegu, zdjęcie): www.blizejprzedszkola.pl/wydarzenie_dodaj lub albumem ze zdjęcami z akcji: www.blizejprzedszkola.pl/album_dodaj – należy zaznaczyć, że to wydarzenie jest w ramach projektu BLIŻEJ PIESKA.

Ważne: Przedszkola indywidualnie pozyskują placówki (schroniska) do współpracy w ramach akcji BLIŻEJ PIESKA.
 

Istnieje możliwość zamówienia dyplomu potwierdzającego udział przedszkola
w akcji (konieczne będzie uiszczenie opłaty związanej z kosztami operacyjnymi
w wysokości 25 zł).

Aby zamówić dyplom, wyślij na adres certyfikat@blizejprzedszkola.pl następujące dane: imię i nazwisko koordynatora, adres placówki (wraz z NIP-em). W temacie maila wpisz: Bliżej Pieska.

Dyplom wraz z fakturą do opłacenia prześlemy pocztą.
KontaktWięcej informacji:
Katarzyna Halik

tel. 12 631 04 10 wew. 107
katarzyna.halik@blizejprzedszkola.pl