Akcja Odsłaniamy Europę


Odsłaniamy Europę to akcja edukacyjna polegająca na wręczaniu przedszkolakom kolorowanek opowiadających o kulturze państw Unii Europejskiej, w których Gardinia ma swoje oddziały. Rysunkom, wykonanym przez studentkę wrocławskiej ASP, towarzyszą historie, wierszyki i opowiadania przedstawiające dany kraj.


Akcja Odsłaniamy Europę trwa już 8 miesięcy. Przez ten czas obdarowaliśmy książeczkami ponad 1500 dzieci z kilku polskich województw.Pierwszą edycję rozpoczęliśmy w październiku 2010 roku na Dolnym Śląsku, gdzie podarowaliśmy przedszkolakom 400 kolorowanek. W związku z ciepłym przyjęciem po kilku miesiącach postanowiliśmy rozszerzyć akcję na inne województwa. Marzec 2011 roku to 12 kolejnych przedszkoli i 550 upominków rozdanych m. in w Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Czeladzi i Elblągu.

 
Wspólna fotografia dzieci, opiekunów i przedstawiciela firmy Gardinia podczas wizyty w przedszkolu w Marklowicach. Zaciekawione książeczką dzieci z Przedszkola w Czeladzi

W maju przeprowadzamy trzecią, ostatnią edycję w rzeszowskich i lubelskich przedszkolach, na którą przygotowaliśmy 500 kolorowanek.

Oficjalne zakończenie akcji Odsłaniamy Europę planowane jest na początku czerwca we Wrocławiu. Wydarzenie będzie uwieńczeniem obchodów 60-lecia Gardinii w Europie.
 
 
 
 
 
 

Komentarze