Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj się
Twórca TOC (ang. Theory of Constraints – teoria ograniczeń), dr Eliyahu M. Goldratt, marzył, aby pozostawić po sobie lepszy świat. Jego marzenia wprowadziła w życie Dorota Kamińska, pokazując nauczycielom, w jaki sposób używać narzędzi TOC we wczesnej edukacji w sposób kreatywny, systematyczny i dający dzieciom radość, za sprawą publikacji „Jak bawić się i uczyć z pasją? Zastosowanie narzędzi myślowych TOC w pracy z dziećmi. Czyli miniporadnik jak wychować dziecko Twórcze, Optymistyczne i Ciekawe świata” wydanej przez Centrum Edukacyjne BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Dlaczego warto sięgnąć po miniporadnik? Ponieważ jest on:

Książkę dopełniają bezpłatne narzędzia do pobrania


Poradnik powstał dzięki doświadczeniom zdobytym przez autorkę podczas wspólnych zabaw, rozmów oraz obserwacji wychowanków Miejskiego Przedszkola nr 8 w Ciechanowie. Przedstawione w nim autorskie pomysły na modyfikacje narzędzi myślowych TOC i zastosowanie ich w pracy z dziećmi nieposiadającymi jeszcze umiejętności czytania i pisania, zaprezentowane były m.in. podczas XII Międzynarodowej Konferencji TOCfE (Peru – Lima 2010 r.) i XIII Międzynarodowej Konferencji TOCfE (Polska – Płock 2011 r.), gdzie spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony uczestników.

TOC (ang. Theory of Constraints – teoria ograniczeń) to program, który pozwala na identyfikację i zarządzanie ograniczeniami występującymi w otaczającym świecie (ograniczenia rozumiane są jako czynniki spowalniające realizację wyznaczonych celów), w tym ograniczeniami pojawiającymi się w procesie edukacyjnym.


Do kogo skierowany jest poradnik?
Co zawiera poradnik?

Uśmiecham się i zaczynam wyliczać na palcach: Jeden – ludzie są dobrzy. Dwa – każdy konflikt może zostać usunięty. Trzy – każda sytuacja, bez względu na to, na jak skomplikowaną początkowo wygląda, jest niezmiernie prosta. Cztery – każda sytuacja może być znacząco poprawiona (…). Pięć – każdy człowiek może osiągnąć pełnię życia. Sześć – zawsze istnieje rozwiązanie wygrana – wygrana.

Dr Eliyahu M. Goldratt, twórca TOC