Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

LIVEminiFORUM

Edukatorzy: Agnieszka Bugajska Agnieszka Czeglik Ludmiła Fabiszewska dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska Dorota Kluska Miłosz Konarski Anna i Piotr Pokój Ewa Bartczak-Sroka i Sandra Ciechowicz Anna Wiktor-Stępień
Termin: 26/02/2022

co zawiera cena?

eSzkolenie

typ szkolenia

8

godzin dydaktycznych
Serdecznie zapraszamy PRZYJACIÓŁ i SYMPATYKÓW Bliżej Przedszkola na… LIVEminiFORUM! Choć to nie będzie "pełnowymiarowe" i "fizyczne" FORUM, a raczej swego rodzaju zapowiedź, wprowadzenie albo preludium, intro, a nawet support zapowiadający #15FORUM, to z całego serca zapraszamy na LIVEminiFORUM BLIŻEJ PRZEDSZKOLA, aby choć trochę poczuć, jak mówi wielu Uczestniczek i Uczestników Forum, niezwykłą atmosferę FORUM BLIŻEJ PRZEDSZKOLA! BLIŻEJPRZEDSZKOLACY - serdecznie zapraszamy!

Cel szkolenia

1. Wszechstronny rozwój dzieci, począwszy od sfery ruchowej, poprzez rozwijanie wyobraźni, pamięci, koordynacji wzrokowo-ruchowej i słuchowo-ruchowej oraz przygotowania do czytania i pisania.

2. Integracja grupy, wzmacnianie więzi pomiędzy dziećmi.

3. Wyzwalanie pozytywnych emocji poprzez zaspakajanie naturalnej potrzeby dzieci jaką jest zabawa.

4. Pokazanie, w jaki sposób uatrakcyjnić zajęcia w oparciu o tanie i proste w wykonaniu  pomoce dydaktyczne.

5. Zaprezentowanie gotowych i atrakcyjnych zabaw rozwijajacych motorykę małą.

6. Pokazanie, jak z przedmiotów codziennego użytku stworzyć narzędzia do pracy z dziećmi.

7. Zachęcenie nauczycieli do korzystania z ćwiczeń stymulujących integrację sensoryczną dzieci.

8. Pokazanie nauczycielom, że polisensoryczne nauczanie dzieci to nic trudnego - praktyczne przykłady ćwiczeń i zabaw sensorycznych dla dzieci.

9. Uświadomienie nauczycielom potrzeby wspomagania rozwoju holistycznego dzieci w  wieku przedszkolnym.

10. Zrozumienie roli systemu wartości, budowanego w edukacji przedszkolnej, w trosce o rozwój umiejętności społeczno-emocjonalny dzieci.... i dorosłych.

11. Budowanie pozytywnego obrazu siebie i odporności emocjonalnej.


Przebieg szkolenia

Podczas LIVEminiFORUM wystąpią:

 

  • dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska (Pani Zuzia) Królowa jest tylko jedna – krótko, zwięźle i bez nadęcia o tym, jak nauczyciel bez dodatkowego wysiłku może kształtować kompetencje matematyczne przedszkolaków w codziennej aktywności”

Przedszkolaki mają ogromny potencjał w zakresie nabywania kompetencji matematycznych, a nauczyciele wychowania przedszkolnego są pierwszymi nauczycielami matematyki. Jednak, żeby edukacja matematyczna przedszkolaków była efektywna, nie wystarczą jedynie zajęcia dydaktyczne. Trzeba umiejętnie wykorzystywać codzienne sytuacje oraz włączać nabywanie i utrwalanie kompetencji matematycznych podczas różnorodnych sytuacji w czasie zabaw. Na naszym spotkaniu Prelegentka pokaże praktyczne sposoby na efektywną edukację matematyczną przedszkolaków, która jednocześnie nie wiąże się z dodatkowym wysiłkiem dla nauczycieli.

„Edukacja pandemiczna” trafiła w progi wychowania przedszkolnego dwa lata temu. Sieje spustoszenie we wszystkich sferach życia codziennego. Zmienia wszystko i wszystkich wokół. Dzieci, rodzice – nasi „Klienci” – Ich codzienne życie pandemiczne kolosalnie wpływa na procesy społeczne i przebieg codziennej pracy nauczyciela wychowania przedszkolnego. A jaka w tym wszystkim jest rola nauczyciela? Jest samotny czy zaopiekowany? Spokojny czy sfrustrowany? Zapraszam na podróż po alfabecie…

Do - dobra dawka inspiracji muzycznych z bliżejprzedszkolnej apteki. Re - reanimacja zajęć umuzykalniających - uzupełnienie wiedzy teoretycznej i praktycznej i... przeszczep dobrego szpiku muzycznego wraz z... wycięciem zwyrodnień disco polo. Mi - migotanie wszystkich form aktywności muzycznej jako postawa zdrowego organizmu, opatrzenie blizn złych wzorców i nawyków, profilaktyka umiejętności Nauczycieli.

Różnorodne propozycje zabaw na każdy dzień. Kolorowe, jak wiosenna łąka i pełne radości, jak świat, który budzi się do życia. Ale i takie, które są w stanie przywrócić dobry nastrój i wywołać uśmiech na twarzy pomimo pluchy za oknem. Zabawy, które bawią, uczą i pozwalają odkryć całe pokłady dziecięcej wyobraźni. Propozycje zabaw będą oparte głównie na publikacjach Autorki pt. "Sposoby na nudę".

Łatwe, proste i przyjemne pomysły na wiosenne zabawy z motylem w roli głównej oraz propozycje twórczego wykorzystania tektury. Rymowanki, wierszyki paluszkowe i zabawki diy, które uatrakcyjnią oczekiwanie na wiosnę. Propozycje zabaw z wykorzystaniem powszechnie znanych i łatwo dostępnych drewnianych przedmiotów codziennego użytku, czyli jak urozmaicić zajęcia i zabawy wykorzystując drewniane rekwizyty.

Zapraszamy do sensorycznej przygody. Będzie kolorowo, pachnąco, radośnie i kreatywnie. Pokażemy kilka wiosennych zabaw z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku, a także kilka pomysłów na zabawy z efektem „WOW". Przeniesiemy się na wiosenne łąki, wyczarujemy tęcze i pofruniemy na skrzydłach wyobraźni. Propozycje zabaw będą oparte głównie na publikacji ich autorstwa pt. "Zabawy sensoryczne na każdy dzień".

  • Anna Pokój i Piotr Pokój poprowadzą wiosenne zabawy „ZUMBA® Kids Jr” – to propozycja, która zachęci nauczycieli, by mogli dołączyć wraz ze swymi przedszkolakami do zajęć „Zumba z Anią i Piotrkiem”, emitowanych na Platformie Edukacyjnej Bliżej Przedszkola. 
     
  • Miłosz Konarski (Pan Miłosz) poprowadzi zabawy z wiosennej części „Koszałki-opałki Pana Miłosza”.

 

NIESPODZIANKA!

Dla pierwszych 200 osób Wydawnictwo Bliżej Przedszkola przygotowało pakiet upominkowy o wartości 165 zł!

Warunkiem koniecznym otrzymania pakietu jest zapis oraz opłacenie uczestnictwa. 

W skład pakietu wchodzi:

Książka autorstwa Karoliny Turek "Kobieta, nauczycielka przedszkola. Pomiędzy tobą a mną"

Książka autorstwa Gabrieli Gąsienicy oraz Agnieszki Borowieckiej „Gwiazdkowe przedszkole”

Książka autorstwa Izabelli Klebańskiej „A kura stroszy pióra” oraz płyta CD

Archiwalny miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA nr 3.222/2020 - materiały na kwiecień

        

       * Koszyk nie jest częścią pakietu upominkowego. Stanowi prezentację zawartości.

Dla pierwszych 200 uczestników mamy również bilety wstępu o wartości 70 zł do Zatrolandu! Bilet będzie można wykorzystać przez cały sezon 2022 r. (18.04. – 23.10.2022 r.)


Miejsce

Spotkanie będzie w całości transmitowane online. 

Termin: 26 lutego 2022 r. (sobota). Spotkanie będzie trwać od 9.30 do 15.30.


Dodatkowe informacje

LIVEminiFORUM będzie miało charakter szkoleń i warsztatów.

Uczestnictwo w FORUM będzie certyfikowane przez akredytowaną Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli - Akademię Edukacji Bliżej Przedszkola.

Aby wykupić dostęp do LIVEminiFORUM wypełnij formularz zamówieniowy.

Po zaksięgowaniu wpłaty, na adres mailowy podany w zamówieniu zostanie przesłany dokument potwierdzający dokonanie wpłaty.

W przeddzień LIVEminiFORUM w osobnej wiadomości zostanie przesłane zaproszenie do zamkniętej grupy szkoleniowej.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia w wersji elektronicznej jest osobiste uczestnictwo w LIVEminiFORUM.
Zaświadczenie zostanie wysłane na adres mailowy podany podczas zakupu w następnym dniu roboczym, w godzinach pracy firmy. 


Warunki uczestnictwa

Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli Akademia Edukacji jest placówką posiadającą AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty - dostęp do szkolenia mogą wykupić nauczyciele/dyrektorzy placówek edukacyjnych posiadający wykształcenie pedagogiczne.

Warunkiem uzyskania dostępu do LIVEminiFORUM jest wcześniejsze dokonanie wpłaty. Wpłata musi zostać zaksięgowana na naszym koncie.

Uczestnik zobowiązany jest do uregulowania opłaty w całości w terminie nie późniejszym niż na dzień przed terminem realizacji LIVEminiFORUM.

Zgłoszenie uczestnictwa w LIVEminiFORUM: wypełnienie formularza do 21 lutego 2022 r. lub do wyczerpania miejsc.

Dokonanie wpłaty 149 zł lub 249 zł na podstawie otrzymanej faktury pro-formy (faktura pro-forma zostaje wystawiona na podstawie otrzymanego zgłoszenia) lub dokonanie przedpłaty na konto. 

Dane kontaktowe

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3
30-437 Kraków

Nr konta: 32 1020 2892 0000 5002 0532 8671
Małgorzata Popiel
koordynator szkoleń:
Tel. 12 631 04 10 wew. 103
Tel. Kom. 665 88 24 88,
E-mail: szkolenia@blizejprzedszkola.pl
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz