Wkręć się w kropki, czyli zabawy plastyczne na okrągło

Edukator: Gabi Mrozicka
zapytaj o cenę 12 631 04 10 wew. 103

Zamknięte

typ szkolenia

godzin dydaktycznych
Podczas warsztatu stworzymy wielobarwne prace plastyczne, które będą przeznaczone do samodzielnego wykonania przez dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

Cel szkolenia

1. Stworzenie siedmiu różnorodnych prac plastycznych przeznaczonych do samodzielnego wykonania przez przedszkolaki lub uczniów klas 1-3.

2. Pokazanie metodyki plastyki dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym metodą praktyczną.

3. Nauczenie przygotowywania zajęć plastycznych i opracowania prac pod kątem samodzielnego wykonania ich przez dzieci.

4. Przedstawienie zajęć plastycznych od strony organizacyjnej w różnych ilościowo grupach dzieci.

5. Pokazanie uniwersalności wykonywanych prac plastycznych i przedstawienie ich wersji w zależności od realizowanej tematyki.

Czego dowiesz się podczas szkolenia

- Jak przygotować oraz wykonać z dziećmi prace plastyczne zrobione w czasie warsztatów z zastosowaniem odpowiedniej metodyki.

- Jak opracować dowolną pracę plastyczną pod kątem metodyki pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (planowanie prac plastycznych o różnych stopniach trudności).

- Jak przygotować organizację pracy na zajęciach plastycznych w większych ilościowo grupach dzieci.

Przebieg szkolenia

1. Krótki wstęp o charakterze metodycznym.

2. Wykonanie siedmiu kreatywnych prac plastycznych metodą praktyczną (instruktor pokazuje przebieg pracy krok po kroku w taki sposób, w jaki powinna być przygotowana przez nauczyciela podczas zajęć z dziećmi):

* Wianek „Wiosna wkoło, czyli kwiaty we włosach”.

* Ważki „Podniebne przyjaciółki ze słońcem w skrzydłach”.

* Bałwanek „Zimowy jegomość w kolorze”.

* Ptaszki „Rozćwierkane towarzystwo zimową porą”.

* Żaglówki na morzu „Wakacyjne wspomnienia”.

* Kurczak Eugeniusz i Kura Eugenia.

* Zwierzątka w woreczku „Sesja fotograficzna w jesiennym lesie”.

3. Podsumowanie szkolenia – odpowiedzi na pytania uczestników.

Dodatkowe informacje

Materiały dydaktyczne zapewnione przed edukatora: wszystkie materiały plastyczne i narzędzia potrzebne do wykonania prac, instrukcje ich wykonania w formie papierowej.

Forma szkolenia: praktyczny warsztat plastyczny.

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia.

Adresaci szkolenia

CEBP 24.12 Sp. z o.o.