Edukator: Piotr Kaja

godzin dydaktycznych

maks. ilość uczestników

Cel szkolenia

Noga tu, ręka tam – czyli jak rozpocząć aktywne słuchanie muzyki nie tylko według idei Batii Strauss jako element kontynuacji działań na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy

(Priorytety MEN na rok szkolny 2023/24)

Zajęcia stworzą uczestnikom warunki do wzbogacenia warsztatu pracy o atrakcyjne i różnorodne metody oraz formy prowadzenia zajęć muzyczno-ruchowych opartych o aktywne słuchanie muzyki według pluralistycznej koncepcji wychowania muzycznego realizowanej w Polsce z wykorzystaniem m.in. idei Batii Strauss.

Przebieg szkolenia

Ramowy program:
• Aktywne słuchanie muzyki – pluralistyczna koncepcja wychowania muzycznego w Polsce, a idea Batii Strauss;
• „Muzyka wielkich i małych mistrzów”, czyli aktywne słuchanie muzyki nie tylko według idei Batii Strauss;
• Realizacja scenariuszy aktywnego słuchania muzyki wg idei B. Strauss – wybrane przykłady utworów;
• Konwencjonalne i niekonwencjonalne autorskie metody oraz formy umuzykalnienia dzieci;
• Multimedia i współczesne środki dydaktyczne (Soundplant© i aplikacje na telefon) w edukacji małego dziecka.

Dodatkowe informacje

Materiały dla uczestników: skrypt warsztatowy dla każdego uczestnika szkolenia w wersji papierowej + materiał metodyczny (pdf) oraz materiał audio (mp3) i multimedia do pobrania ze strony internetowej.

Uwaga: Uczestnicy powinni być przygotowani do zajęć ruchowych (odpowiednia odzież i obuwie).

*Dostęp do materiałów i narzędzi uzupełniających szkolenie po przeprowadzonych zajęciach stacjonarnych udostępniany indywidualnie tylko dla uczestników szkolenia.

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia.

8 godz. – stacjonarna sesja jednodniowa w sobotę.

Minimalna ilość uczestników 15 osób.

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3