Nauczanie metodą projektu - kosmos, drzewo, gospodarstwo, laboratorium

zapytaj o cenę 12 631 04 10 wew. 103

Zamknięte

typ szkolenia

10.5

godzin dydaktycznych

Cel szkolenia

1. Nauczyciel potrafi praktycznie, korzystając z licznych materiałów edukacyjnych i pomocy edukacyjnych, zaangażować kilkulatki w dyskusję, eksperymenty, gry i zabawy, które mają na celu przybliżenie dzieciom wiedzy z zakresów tematycznych:

• kosmos: Ziemia i kosmos, układ słoneczny, podroż kosmiczna;
  • drzewo: drzewo, las, drewno;
  • gospodarstwo: wiejska zagroda, ogród i sad, pole;
  • laboratorium naukowców: materiały, magnesy, prąd.

2. Nauczyciel potrafi zorganizować i zaaranżować centra badawcze, z których będą korzystać kilkulatki w taki sposób, aby dzieci uczyły się wykorzystując wszystkie zmysły.

3. Nauczyciel pracuje  z dziećmi w oparciu o metodę projektu.

4. Nauczyciel zna 4 tygodniowy scenariusz oraz tygodniowy plan zajęć, który obfituje w liczne propozycje zabaw dla dzieci - językowych, matematycznych, konstrukcyjnych, plastycznych, muzycznych, teatralnych, ruchowych.

Czego dowiesz się podczas szkolenia

1. Jak umożliwić dzieciom poznawania świata przez działanie, doświadczanie, odkrywanie, przeżywanie i dyskutowanie.

2. Jak zaciekawić dzieci światem przyrody i nauki.

3. Jak stworzyć dzieciom autentyczne, bogate w bodźce środowisko edukacyjne, w którym będą mogły na miarę swoich możliwości i potrzeb urzeczywistniać swój potencjał i rozwijać uzdolnienia.

4. Jak przygotować kilkulatki do samodzielnego radzenia sobie w przyszłości z wymogami różnorodnych zadań i sytuacji, do stawiania celów i określania strategii ich osiągania, a także przezwyciężania trudności pojawiających się w toku zadania.

5. Jak zapewnić przedszkolakom budowanie pozytywnych doświadczeń ważnych dla rozwoju poczucia kompetencji oraz skuteczności działania.

Przebieg szkolenia

1. Zestawienie głównych idei nauczanych w projekcie.

2. Zbiór podstawowych informacji o temacie, które powinien posiadać nauczyciel oraz ciekawostek związanych z tematem - materiały do ćwiczeń praktycznych z dziećmi.

3. Propozycja aranżacji przestrzeni - centrum badawczego.

4. Propozycje wycieczek badawczych i wizyt ekspertów.

5. Propozycje utworów literackich do poczytania dzieciom,

6. Zbiór innych materiałów możliwych do wykorzystania podczas realizacji projektu - ćwiczenia praktyczne.

7. Propozycje piosenek i wierszy do wykorzystania w projektach.

8. Wybór kart pracy dla przedszkolaków.

9. Jak rozmawiamy z rodzicami - propozycje omówienia materiału.

Dodatkowe informacje

Materiały dydaktyczne zapewnione przed edukatora: prezentacja, propozycja scenariusza na jeden miesiąc pracy dla dzieci 3, 4, 5 letnich z wybranego działu tematycznego, treść listu do Rodziców informującego o zakresie materiału z danego projektu edukacyjnego.

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia.

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3