Tupią małe nóżki – adaptacja krok po kroku

zapytaj o cenę 12 631 04 10 wew. 103

Zamknięte

typ szkolenia

godzin dydaktycznych

Cel szkolenia

• Przygotowanie nauczycieli do wspierania rodziców i dzieci w procesie adaptacji oraz w pokonywaniu trudności adaptacyjnych poszczególnych wychowanków.
  • Przygotowanie rodziców do świadomego towarzyszenia dziecku w procesie adaptacji oraz umiejętnego reagowania na pojawiające się trudności.
  • Wspieranie dzieci w niełatwym przejściu przez proces adaptacji, budowanie w dzieciach poczucia własnej wartości i dumy z pokonania trudności.

Przebieg szkolenia

1. Adaptacja – czy jest potrzebna – komu i po co?
  2. Kto powinien być najbardziej przygotowany do rozpoczęcia adaptacji przedszkolnej?
  3. Jak pomóc dzieciom i rodzicom zaprzyjaźnić się z przedszkolem?
  4. Doświadczenie innych – pomaga czy przeszkadza? Adaptacyjne mity.
  5. O co warto zatroszczyć się przed pierwszym września?
  6. Rutyna – i jej wpływ na adaptację
  7. Adaptacja – kiedy się kończy?

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia.

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3