• -15%

48,45 zł Zniżka 15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 57,00 zł

Najniższa cena produktu 48,45 zł z dnia 28.04.2024

Praktyczne porady, scenariusze (nie tylko) multisensoryczne, zabawy, opowiadania i bajki, piosenki

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 5 punktów. Twój koszyk będzie zawierał 5 punktów. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 2,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej może budzić wiele lęków we wszystkich osobach stojących przed tym wyzwaniem. Jak je przezwyciężyć i zapewnić dziecku dobry start adaptacyjny, rodzicom – spokój, a nauczycielom i pozostałym pracownikom przedszkola – wzrost poczucia kompetencji i sprawczości w tym obszarze? Sposób jest tylko jeden: dając im określoną wiedzę i konkretne wskazówki! I niniejsza książka powstała właśnie w tym celu.

Spis treści Od wydawcy

Siłą naszej publikacji jest jej różnorodność – zawdzięczamy to temu, że jest ona dziełem wielu Autorów. Do współpracy zaprosiliśmy nauczycieli edukacji przedszkolnej, dyrektorów, psychologów, pedagogów, w wielu przypadkach będących jednocześnie rodzicami. Podzielili się oni z Czytelnikami swoim niemałym doświadczeniem dydaktyczno-wychowawczym. Część treści została zaczerpnięta z artykułów opublikowanych na łamach miesięcznika „Bliżej przedszkola”, jednak znakomitą większość stanowią nowe teksty.

W publikacji znajdziesz:

• 9 specjalistycznych artykułów pełnych wartościowych wskazówek dotyczących procesu adaptacji - ich Autorkami są m.in. dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska (Pani Zuzia), Agnieszka Czeglik i Jolanta Jastrzębska;
  • kilkadziesiąt zabaw do wykorzystania podczas zajęć adaptacyjnych i w pierwszych tygodniach nowego roku (przed)szkolnego;
  • 7 rozbudowanych scenariuszy zajęć adaptacyjnych z elementami multisensorycznymi opracowanymi przez Agnieszkę Bugajską, Annę Wiktor-Stępień oraz Karinę Perkowską;
  • 4 scenariusze uroczystości pasowania na przedszkolaka stworzone przez Aldonę Kazimierską, Marię Brodę-Bajak, Izabelę Michtę i Annę Bombę;
  • 42 zagadki autorstwa Agnieszki Kornackiej;
  • 14 piosenek (z zapisami nutowymi i podkładami muzycznymi), które przybliżają dzieciom rzeczywistość przedszkolną lub mają charakter zabaw integrujących grupę – Autorką tekstów większości z nich jest Dorota Kluska, muzyki – Maria Broda-Bajak, zaś aranżacji – Mateusz Hrynkiewicz z Krakowskiego Centrum Artystycznego.

Posłuchaj fragmentów piosenek

Na podstawie tak bogatego zbioru propozycji każdy nauczyciel wychowania przedszkolnego jest w stanie przeprowadzić zajęcia o ciekawej i niepowtarzalnej treści, korzystając zarówno z gotowych scenariuszy, jak i zestawiając ze sobą wybrane ich elementy czy poszczególne zabawy. A dzięki radom zawartym w książce – łagodnie przeprowadzić dzieci od lęku związanego z nową dla nich sytuacją do bycia samodzielnym, radosnym przedszkolakiem.

Wybranym propozycjom towarzyszą pomoce dydaktyczne (do pobrania i samodzielnego wydruku) oraz materiały do udostępnienia rodzicom (dzięki zastosowaniu kodów QR ich przekazanie jest niezwykle łatwe i intuicyjne).

978-83-67101-66-0
Liczba stron
nauczyciel
Grupa wiekowa