Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

Diagnoza i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedszkolnym
search
 • Diagnoza i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedszkolnym
 • Diagnoza i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedszkolnym
 • Diagnoza i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedszkolnym
 • Diagnoza i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedszkolnym

Diagnoza i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedszkolnym

(0)
56,00 zł

Wskazówki dla nauczycieli dotyczące organizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Wydanie VI, uaktualnione!

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Diagnoza i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedszkolnym

Diagnoza i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedszkolnym

    lub Anuluj

Ta publikacja bogaty zbiór doświadczenia zdobytego przez Autorki w trakcie wieloletniej praktyki psychologicznej w pracy z dziećmi przedszkolnymi i nauczycielami, oparty dodatkowo o fachową literaturę z zakresu psychologii i pedagogiki. Jest zachętą do indywidualnego traktowania każdego dziecka i uwrażliwia na konieczność postrzegania go w szerszym kontekście uwarunkowań biologicznych i środowiskowych.

Spis treści

W jaki sposób ta publikacja pomoże nauczycielom?

 • przybliży pojęcie i metody diagnozy funkcjonalnej;
 • uporządkuje wiedzę z zakresu prawidłowości i rozwoju dziecka w poszczególnych sferach;
 • rozwinie umiejętności konstruowania prób diagnostycznych do oceny rozwoju dziecka;
 • omówi ogólne zasady dotyczące organizowania działań wspierających rozwój dziecka;
 • przedstawi zagadnienia dotyczące planowania terapii i doboru odpowiednich ćwiczeń;
 • pokaże, jak można organizować działania wspierające w sposób praktyczny, krok po kroku.

Do książki zostały dołączone gotowe arkusze diagnostyczne z podziałem na sfery dla poszczególnych etapów wiekowych. Nauczyciel może z nich skorzystać, wykorzystując tylko interesujące go zakresy, np. wybrać zadania do oceny wyłącznie jednej lub dwóch, czy trzech sfer. Może też wybierać zadania dla dzieci młodszych lub starszych – odpowiednio do potrzeb i stawianych sobie pytań diagnostycznych. Arkusze te znajdują się w części książki zatytułowanej "Aneks", można je także pobrać na swój komputer w celu edycji i samodzielnego wydrukowania.

***

Z recenzji prof. zwycz. dr hab. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej:

Do zakresu obowiązków nauczycieli przedszkola należy – oprócz wychowania i kształcenia – wspomaganie rozwoju psychoruchowego dzieci, korygowanie ewentualnych deficytów oraz rozwijanie uzdolnień młodszych i starszych przedszkolaków. Wymaga to niebanalnej wiedzy i umiejętności, a także dobrego rozeznania w obowiązujących rozporządzeniach władz oświatowych. Pomoże w tym książka Karoliny Skarbek i Irminy Wrońskiej. Zawiera bowiem omówienie ważniejszych zakresów i form pomocy psychologicznej i pedagogicznej w placówkach wychowania przedszkolnego.

Ponieważ nie sposób w jednej publikacji omówić tak obszernej wiedzy, Autorki podają dokładne dane, gdzie Czytelnik znajdzie potrzebne informacje oraz scenariusze przydatne w diagnozie i terapii dzieci. W książce znajdują się też wzory arkuszy diagnostycznych i szczegółowe wskazówki, jak z nich korzystać. Dlatego rekomenduję tę książkę studentom i nauczycielom, a także innym specjalistom, którzy na co dzień zajmują się przedszkolakami.

ISBN
978-83-67101-64-6
Liczba stron
200
Dla kogo
nauczyciel
specjalista
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2023
Format (szerokość x wysokość)
16,5 cm x 23,5 cm
Płyta CD lub zawiera CD
tak
Indeks
W1058

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię