Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

Sensomotoryczne zabawy paluszkowe i pokazywane wierszyki
search
  • Sensomotoryczne zabawy paluszkowe i pokazywane wierszyki
  • Sensomotoryczne zabawy paluszkowe i pokazywane wierszyki
  • Sensomotoryczne zabawy paluszkowe i pokazywane wierszyki
  • Sensomotoryczne zabawy paluszkowe i pokazywane wierszyki
  • Sensomotoryczne zabawy paluszkowe i pokazywane wierszyki

Sensomotoryczne zabawy paluszkowe i pokazywane wierszyki

5.00 (13)
28,00 zł

Pomysły na rozwijanie mowy i sprawności manualnej dzieci

W ZESTAWIE TANIEJ!

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Sensomotoryczne zabawy paluszkowe i pokazywane wierszyki

Sensomotoryczne zabawy paluszkowe i pokazywane wierszyki

    lub Anuluj

Sensomotoryczne zabawy paluszkowe i pokazywane wierszyki to zbiór ponad 80 propozycji mających na celu rozwijanie mowy i sprawności manualnej dziecka.

Spis treści   Od Autorki

Publikacja powstała po to, aby wspomóc nauczycieli, rodziców i opiekunów w aktywnym stymulowaniu rozwoju dziecka poprzez ruch, rytm i rym. Doświadczenie potwierdza, że połączenie tych trzech czynników przekłada się na lepsze edukacyjne efekty niż stosowanie wyłącznie jednego z nich. W korze mózgowej ośrodki odpowiedzialne za ruchy ręki znajdują się w bliskim sąsiedztwie ośrodków zawiadujących ruchami artykulacyjnymi. Kiedy łączona jest mowa i ruch ciała – obszary te wzajemnie się stymulują.

Przedstawione tu wierszyki i zabawy są tematycznie związane z codziennymi działaniami w przedszkolu. Aktywności takie mogą być realizowane w różnych sytuacjach – podczas zabaw kierowanych przez nauczyciela (np. zajęć dydaktycznych) lub działań niekierowanych (np. zabaw na świeżym powietrzu).

Ze względu na to, że nie wymagają specjalnego przygotowania, można je podejmować niemalże wszędzie i o każdej porze.

Publikacja została podzielona na trzy główne części: Pokazywane wierszyki, Rytmiczne zabawy paluszkami i rączkami oraz Sensomotoryczne zabawy różnymi przedmiotami. Zabawom towarzyszą karty i szablony do samodzielnego powielenia, znajdujące się na końcu książki.

ISBN
978-83-67101-25-7
Liczba stron
80
Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2022
Format (szerokość x wysokość)
165 x 240 mm
Indeks
W841

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Publikacja bardzo przydatna w pracy. Ciekawe propozycje zabaw paluszkowych i sensomotorycznych.

Oceń 

Bardzo fajna pozycja dla młodszych i starszych dzieci. Dobra do dodatku dla dzieci z terapii ręki.

Oceń 

Zaciekawiła mnie po obejrzeniu webinaru z autorką. Bardzo ciekawa książka. Krótkie wierszyki, łatwe do zapamiętania. Polecam

Oceń 

Świetna pozycja. Śmieszne wierszyki dzięki czemu łatwo i szybko można zorganizować zajęcia. Bardzo polecam

Oceń 

Książka wydaje się być ciekawa. Na pewno będę z niej korzystać.

Oceń 

Najlepsza książeczka dostarczająca super pomysły. dzieci zachwycone :D

Oceń 

Kolejna wspaniała publikacja Pani Małgorzaty Koc. Podobnie jak starsza siostra "Pokazywane wierszyki i zabawy paluszkowe", tak samo "Sensomotoryczne zabawy paluszkowe i pokazywane wierszyki" jest pozycją godną uwagi. Osobiście nie znam dziecka, które nie lubiłoby pokazywanych wierszyków. Te zawarte w książeczce są ciepłe, przyjemne, z poczuciem humoru. Prostota w nich zawarte sprawia, że szybko zapadają w pamięć. Propozycje zabaw są proste i przyjazne dla dzieci. Zorganizowanie ich to czysta przyjemność. Plusem jest także pomysł wykorzystania przedmiotów recyklingowych. Zdecydowanie polecam zakup obu pozycji!

Oceń 

Bardzo ciekawa pozycja, fajne pomysły.

Oceń 

Super pozycja obowiązkowo w biblioteczce młodego nauczyciela ale nie tylko. Pomysły na zabawy paluszkami w grupie tak bardzo lubiane przez moje dzieci w grupie przedszkolnej z wykorzystaniem różnych przedmiotów często pochodzących z recyklingu Super pomysł .Dziękuję

Oceń 

Tę lekturę polecam, Pomysł Pani Małgorzaty Koc jest na medal :) cudowne i śmieszne wierszyki, ogromna liczba ciekawych sposobów na koncentrację, pamięć, ćwiczenie motoryki małej, rytmizację i artykulację. Moje dzieci w przedszkolu bardzo lubią te wierszyki :)

Oceń 

Mam pierwsza część, byłam na szkoleniu....cały czas stosuję, zawsze i wszędzie. Te wierszyki dzieci bardzo kochają :)))

Oceń 

polecam tą książkę, ponieważ ma dużo zabaw do wykorzystania z dziećmi i bardzo proste rekwizyty. Będę ją wykorzystywała do pracy z dziećmi począwszy od dyżuru wakacyjnego

Oceń 

Pozycja konkretną, nasycona przykładami, które inspirują do własnych pomysłów, moim zdaniem ciekawsza od poprzedniego wydania. Natomiast przydałoby się, aby format był albo mniejszy albo po rozłożeniu A4, tak, aby łatwiej mieścił się na ksero. Podoba mi się w tej książce to, że wierszyki można wykorzystać przy różnych okazjach, nawet przedstawień świątecznych.

Napisz swoją opinię