Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

 • -20%
Mądre bajki do słuchania cz. 1. Audiobook CD + konspekty
search
 • Mądre bajki do słuchania cz. 1. Audiobook CD + konspekty
 • Mądre bajki do słuchania cz. 1. Audiobook CD + konspekty
 • Mądre bajki do słuchania cz. 1. Audiobook CD + konspekty
 • Mądre bajki do słuchania cz. 1. Audiobook CD + konspekty

Mądre bajki do słuchania cz. 1. Audiobook CD + konspekty

5.00 (2)
26,00 zł
20,80 zł Zniżka 20%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 26,00 zł

Najniższa cena produktu 20,80 zł z dnia 21.06.2024

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Mądre bajki do słuchania cz. 1. Audiobook CD + konspekty

Mądre bajki do słuchania cz. 1. Audiobook CD + konspekty

    lub Anuluj

Publikacja wchodząca w skład serii Słuchowiska dla przedszkolaków

***

Mądre bajki do słuchania to zbiór 6 bajek pozwalających poznać i zrozumieć świat emocji oraz wspomagających radzenie sobie z różnymi sytuacjami dnia codziennego. Utwory są przeznaczone dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

Posłuchaj fragmentów

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Bajki rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

Bohaterami bajek są zwierzęta żyjące w różnych miejscach i zmagające się z bliskimi dziecku problemami. Słuchając albumu, poznać można przechwalającą się żyrafę; nieśmiałego kotka; niepotrafiącego opanować wybuchów złości krokodyla; żurawia, który nie umie pogodzić się z przegraną; niemogącego opanować bałaganu liska oraz sroczkę, która nie potrafi się dzielić. Dzięki mądrym radom i pomocy każdy z naszych bohaterów znajduje receptę na kłopoty.

W skład publikacji wchodzą:

 • płyta CD z audiobookami bajek;
 • książka z tekstami bajek i konspektami zajęć;
 • dostęp do wersji streamingowej audiobooka.

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia bajek – ma to na celu ułatwienie oceny, czy dana bajka spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie mu przydatna w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Bajkom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce w oparciu o dane słuchowisko. Nauczyciel znajdzie tam:

 • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą bajki;
 • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy realizacji których pomocna będzie bajka;
 • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie bajki;
 • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu bajki;
 • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie bajki.

***

Spis i tematyka nagranych bajek:

1. Kotałek Nieśmiałek – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci nieśmiałych) Kotek Nieśmiałek czuł się w towarzystwie nieznajomych osób bardzo zawstydzony. Na szczęście mamusia Kotka znalazła sposób na to, jak pomóc swojemu synkowi być bardziej otwartym.  

2. Sroczka Migotka – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci, które nie potrafią się dzielić zabawkami) Migotka była sroczką, która kolekcjonowała piękne przedmioty. Uwielbiała bawić się swoimi skarbami, ale robiła to wyłącznie wtedy, gdy nikt jej nie odwiedzał. Sroczka bowiem bardzo nie lubiła dzielić się swoimi błyskotkami. Ale pewnego dnia odkryła, że przyjaciele są ważniejsi niż zabawki. 

3. Trudna sztuka – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci, które nie potrafią przegrywać) Co można zrobić, kiedy wszyscy się nudzą? Nic prostszego – można urządzić zawody! Żuraw i Czapla rywalizowali w staniu na jednej nodze. Zabawa była świetna, do momentu, w którym Żuraw przegrał zawody. Czy jednak mimo porażki może okazać się zwycięzcą? Tak! O ile będzie potrafił pokonać własny gniew i rozczarowanie. 

4. Lisek Niedbaluszek  – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci, które często robią wokół siebie mnóstwo bałaganu) Lisek Niedbaluszek był bardzo lubiany przez wszystkie leśnie zwierzęta. Przyjaciele nie mogli jednak znieść bałaganu, który pojawiał się wraz z Liskiem, i zaczęli go unikać. Niedbaluszek postanowił urządzić przyjęcie, aby spędzić z przyjaciółmi trochę czasu. Okazało się ono jednak wielką klapą. Na szczęście, dzięki radzie życzliwej Wiewiórki, udało się w końcu pozbyć bałaganu. 

5. Małpki i straszny krokodyl – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci przejawiających agresywne zachowania) Krokodyl Rolik i trzy sympatyczne małpki chętnie się ze sobą bawili. Niestety, czasami krokodyl miewał zły humor i swoją złością psuł wszystkim zabawę. Pewnego dnia tak zdenerwował się podczas zabawy, że uderzył jedną z małpek. Na szczęście znalazł się ktoś, kto nauczył krokodyla radzenia sobie ze swoimi emocjami. 

6. O Żyrafie „Ja potrafię” – Ewa Stadtmüller (bajka edukacyjna dla dzieci, które nie wierzą w swoje możliwości) Żyrafa Giga patrzyła na wszystkich z góry. W końcu miała ku temu wiele powodów. Przyjaciele z sawanny mówili, że Giga wszystko potrafi. Ale pewnego dnia okazało się, że nawet ona potrzebuje pomocy. 


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

ISBN
978-83-65915-73-3
Liczba stron
32
Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2021
Format (szerokość x wysokość)
21 x 19 cm
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online
Czytają
Agnieszka Pudło
Justyna Matwiejków
Karolina Gawlik
Maja Grześkowiak
Indeks
W630

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Bajkoterapia, to świetna pomoc.

Oceń 

Bajkoterapia czyli jak dla mnie jedna z ważniejszych form pracy z dziećmi w połączeniu z pięknym głosem....jestem mega zadowolona

Napisz swoją opinię