Zobacz

Dziecko konstruktorem. Rozwijanie zadatków uzdolnień technicznych u dzieci przedszkolnych i uczniów klas I-III

5.00 (3)
45,00 zł

Książka, jakiej jeszcze nie było! Zawiera oryginalny sposób przybliżania przedszkolakom i młodszym uczniom prawidłowości technicznych i wprowadzania ich w świat techniki! Majsterkowanie z dziećmi wcale nie jest trudne - przekonaj się o tym! W publikacji znajdziesz opisy - krok po kroku - jak wykonać poszczególne modele.

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 4 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 4 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 2,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Publikacja zawiera opis autorskiej koncepcji wychowania technicznego dzieci na poziomie przedszkola i klas I-III.

W toku zaproponowanych zajęć dzieci poznają różnorodne urządzenia oparte na maszynach prostych i zelekryfikowanych. Uporządkowane aktywności pozwalają wyjaśnić sposób działania współczesnych urządzeń, takich jak:

• wentylator;
  • odkurzacz;
  • kosiarka;
  • kolej liniowa;
  • taśmociąg przemysłowy;
  • winda.

Poprzez budowanie modeli dzieci dochodzą do zrozumienia sposobu działania ponad 120 urządzeń i przedmiotów.

Wszystkie zaprezentowane modele wykonują określoną pracę, naśladując prawdziwe urządzenia, a ich wykonanie wymaga od dzieci rozwiązywania prostych problemów. Do ich wykonania dzieci potrzebują łatwo dostępnych i tanich przedmiotów. Zaproponowane modele mogą pełnić później rolę zabawki.

Publikacja skierowana jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli świetlic, opiekunów wakacyjnych, a także do rodziców, którzy każdego dnia mają okazje do rozwijania myślenia technicznego dzieci poprzez organizowanie zabaw konstrukcyjnych oraz wspólne majsterkowanie.

Weź udział w szkoleniu:

Edukator: dr Jan Amos Jelinek

978-83-64631-88-7
Liczba stron
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok