(0)

Program edukacji plastycznej na cały rok szkolny
czyli 40 wspaniałych zabaw plastycznych w przedszkolu

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Program kreatywnej edukacji plastycznej przeznaczony do realizacji podczas pracy z dziećmi 5, 6-letnimi. Pogłębia on treści podstawy programowej w sposób uwzględniający możliwości percepcyjne dzieci. E-book* powstał na podstawie książki Kid’s Art. Program kreatywnej edukacji plastycznej. Hiperłącza zawarte w jego treści ułatwiają przemieszczanie się pomiędzy treściami, a także pozwalają na eksponowanie pomocy na tablicy multimedialnej lub monitorze.

Spis treści Wstęp Od wydawcy

Program powstał on z myślą o tym, aby jak najszybciej „zarazić” dzieci sztuką i nauczyć je określonego, twórczego sposobu myślenia, który zaprocentuje w przyszłości. Program ten w prosty i zrozumiały dla najmłodszych sposób pomaga im w poznawaniu własnych możliwości poprzez artystyczne eksperymenty, kontakt z dziełem sztuki i zagadnieniami teorii plastyki oraz stawianie wyzwań z zakresu motoryki. Zbudowany jest kompleksowo i przejrzyście, dzięki czemu gwarantuje nauczycielowi komfort pracy. Przedstawione scenariusze są okraszone informacjami wstępnymi dla prowadzącego. Korzystanie z tej publikacji stwarza możliwość poznania sztuki w sposób nieszablonowy i interesujący dla małego odbiorcy. Co więcej, program nie narzuca tematyki, a jedynie ją proponuje.

Układ programu wskazuje kolejność wprowadzanych treści, jednakże zaproponowane do niego plastyczne zadanie jest przykładem do wykorzystania. Program stanowi więc rodzaj przewodnika po świecie sztuki, który pomoże nauczycielowi w zmianie postawy dzieci z odtwórczej na twórczą i kreatywną.

Program Mały ARTysta skonstruowany jest w oparciu o cztery różnorodne pod względem tematycznym moduły, prowadzone w systemie naprzemiennym – po jednych zajęciach z modułu w ciągu każdego miesiąca:

• Tajniki plastyki – moduł, w którym uczestnicy zapoznają się z podstawowymi pojęciami z dziedziny plastyki, np. linia, kontur, perspektywa, barwy podstawowe i pochodne, koło barw.
  • Sztuka eksperymentów – moduł, w którym dzieci poprzez eksperymenty, także naukowe, tworzą wyjątkowe dzieła sztuki. Zajęcia z tego bloku mają na celu pobudzić twórczą ekspresję poprzez stosowanie niecodziennych środków wyrazu i rozwiązań niekoniecznie kojarzonych ze sztuką.
  • Klasyka artystycznego gatunku – moduł, w którym uczestnicy zaznajamiają się z najważniejszymi kierunkami w sztuce i z najwybitniejszymi twórcami. Na każdych zajęciach z tego modułu najmłodsi poznają jeden kierunek lub nurt w sztuce, bądź jednego wybitnego artystę, począwszy od czasów najdawniejszych, aż do sztuki współczesnej.
  • Bazar pomysłów – moduł techniczno-konstrukcyjny, w którym uczestnicy rozwijać będą umiejętności techniczne, konstrukcyjne, przestrzenne i manualne. Zajęcia te mają na celu wyćwiczenie ręki w operowaniu narzędziami i różnorodnymi materiałami. Dzieci będą zatem wycinać, lepić, formować, owijać, kleić, wydzierać, składać, łączyć, stemplować.

* Jak działa nasz e-book?

Zakupionego e-booka nie da się pobrać na komputer czy urządzenie mobilne. Publikacja „Mały ARTysta” została Ci udostępniona jako flipbook w dziale „E-booki” na stronie www.blizejprzedszkola.pl/ebooki – oznacza to, że aby móc korzystać z e-booka, należy być zalogowanym użytkownikiem serwisu. Taka forma korzystania z publikacji umożliwia wyświetlanie jej na dowolnym urządzeniu bez konieczności przesyłania plików – by mieć dostęp do wszystkich treści, wystarczy się zalogować na swoje konto.

Pomoce dydaktyczne w formie wyświetlanych slajdów

Karty pracy do samodzielnego wydruku

978-83-67101-47-9
Liczba stron