Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

 • -50%
Mały ARTysta (e-book)
search
 • Mały ARTysta (e-book)
 • Mały ARTysta (e-book)
 • Mały ARTysta (e-book)
 • Mały ARTysta (e-book)
 • Mały ARTysta (e-book)
 • Mały ARTysta (e-book)
 • Mały ARTysta (e-book)
 • Mały ARTysta (e-book)
 • Mały ARTysta (e-book)
 • Mały ARTysta (e-book)

Mały ARTysta (e-book)

(0)
25,00 zł
12,50 zł Zniżka 50%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 25,00 zł

Najniższa cena produktu 12,50 zł z dnia 24.06.2024

Program edukacji plastycznej na cały rok szkolny
czyli 40 wspaniałych zabaw plastycznych w przedszkolu

Kupując ten produkt możesz zebrać 12 pkt.
Zobacz nowe nagrody w programie Skarbonka.

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Mały ARTysta (e-book)

Mały ARTysta (e-book)

    lub Anuluj

Program kreatywnej edukacji plastycznej przeznaczony do realizacji podczas pracy z dziećmi 5, 6-letnimi. Pogłębia on treści podstawy programowej w sposób uwzględniający możliwości percepcyjne dzieci. E-book* powstał na podstawie książki Kid’s Art. Program kreatywnej edukacji plastycznej. Hiperłącza zawarte w jego treści ułatwiają przemieszczanie się pomiędzy treściami, a także pozwalają na eksponowanie pomocy na tablicy multimedialnej lub monitorze. 

Spis treści Wstęp Od wydawcy

Program powstał on z myślą o tym, aby jak najszybciej „zarazić” dzieci sztuką i nauczyć je określonego, twórczego sposobu myślenia, który zaprocentuje w przyszłości. Program ten w prosty i zrozumiały dla najmłodszych sposób pomaga im w poznawaniu własnych możliwości poprzez artystyczne eksperymenty, kontakt z dziełem sztuki i zagadnieniami teorii plastyki oraz stawianie wyzwań z zakresu motoryki. Zbudowany jest kompleksowo i przejrzyście, dzięki czemu gwarantuje nauczycielowi komfort pracy. Przedstawione scenariusze są okraszone informacjami wstępnymi dla prowadzącego. Korzystanie z tej publikacji stwarza możliwość poznania sztuki w sposób nieszablonowy i interesujący dla małego odbiorcy. Co więcej, program nie narzuca tematyki, a jedynie ją proponuje.

Układ programu wskazuje kolejność wprowadzanych treści, jednakże zaproponowane do niego plastyczne zadanie jest przykładem do wykorzystania. Program stanowi więc rodzaj przewodnika po świecie sztuki, który pomoże nauczycielowi w zmianie postawy dzieci z odtwórczej na twórczą i kreatywną.

Program Mały ARTysta skonstruowany jest w oparciu o cztery różnorodne pod względem tematycznym moduły, prowadzone w systemie naprzemiennym – po jednych zajęciach z modułu w ciągu każdego miesiąca:

 • Tajniki plastyki – moduł, w którym uczestnicy zapoznają się z podstawowymi pojęciami z dziedziny plastyki, np. linia, kontur, perspektywa, barwy podstawowe i pochodne, koło barw.
 • Sztuka eksperymentów – moduł, w którym dzieci poprzez eksperymenty, także naukowe, tworzą wyjątkowe dzieła sztuki. Zajęcia z tego bloku mają na celu pobudzić twórczą ekspresję poprzez stosowanie niecodziennych środków wyrazu i rozwiązań niekoniecznie kojarzonych ze sztuką.
 • Klasyka artystycznego gatunku – moduł, w którym uczestnicy zaznajamiają się z najważniejszymi kierunkami w sztuce i z najwybitniejszymi twórcami. Na każdych zajęciach z tego modułu najmłodsi poznają jeden kierunek lub nurt w sztuce, bądź jednego wybitnego artystę, począwszy od czasów najdawniejszych, aż do sztuki współczesnej.
 • Bazar pomysłów – moduł techniczno-konstrukcyjny, w którym uczestnicy rozwijać będą umiejętności techniczne, konstrukcyjne, przestrzenne i manualne. Zajęcia te mają na celu wyćwiczenie ręki w operowaniu narzędziami i różnorodnymi materiałami. Dzieci będą zatem wycinać, lepić, formować, owijać, kleić, wydzierać, składać, łączyć, stemplować.

* Jak działa nasz e-book? 

Zakupionego e-booka nie da się pobrać na komputer czy urządzenie mobilne. Publikacja „Mały ARTysta” została Ci udostępniona jako flipbook w dziale „E-booki” na stronie www.blizejprzedszkola.pl/ebooki – oznacza to, że aby móc korzystać z e-booka, należy być zalogowanym użytkownikiem serwisu. Taka forma korzystania z publikacji umożliwia wyświetlanie jej na dowolnym urządzeniu bez konieczności przesyłania plików – by mieć dostęp do wszystkich treści, wystarczy się zalogować na swoje konto. 

Pomoce dydaktyczne w formie wyświetlanych slajdów

ZobaczKarty pracy do samodzielnego wydruku

Zobacz

ISBN
978-83-67101-47-9
Liczba stron
102
Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Płyta CD lub zawiera CD
nie
Indeks
W947

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię