Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

Vademecum przedszkolnych zabaw. Zagadki
search
  • Vademecum przedszkolnych zabaw. Zagadki
  • Vademecum przedszkolnych zabaw. Zagadki
  • Vademecum przedszkolnych zabaw. Zagadki

Vademecum przedszkolnych zabaw. Zagadki

5.00 (7)
38,00 zł

Zbiór zagadek dla dzieci w wieku przedszkolnym

Kupując ten produkt możesz zebrać 38 punktów.
Zobacz nowe nagrody w programie skarbonka.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Vademecum przedszkolnych zabaw. Zagadki

Vademecum przedszkolnych zabaw. Zagadki

    lub Anuluj

Vademecum przedszkolnych zabaw. Zagadki to zbiór prawie 1200 niepublikowanych wcześniej zagadek. Zagadki te zostały podzielone na 23 tematyczne działy (w tym Części ciała i reakcje organizmu, Matematyka i kolory, Pogoda, Sport, Transport, Zawody...).

Spis treści  Wstęp (Ewa Zielińska)

Rymowanki tu zawarte można z powodzeniem wykorzystywać podczas zajęć w całości poświęconych rozwiązywaniu zagadek, ale warto je także stosować w różnych momentach dnia przedszkolnego – można zagadką poprzedzić zaproszenie grupy do stołu, zachęcić do ustawienia się w kole, a także urozmaicić zajęcia z zakresu kształtowania gotowości do nauki czytania lub poznawania cyfr, miesięcy czy pór roku. Tak bogaty zbiór sprawia, że nauczyciel na pewno odnajdzie zagadkę na każdą okazję.

Dla ułatwienia pracy, w książce – oprócz tematycznego spisu treści – znalazł się również skorowidz alfabetyczny zagadek. Ponadto wewnątrz każdego działu tematycznego zagadki zostały uporządkowane według umownych kategorii, tak aby nauczyciel szukając konkretnej zagadki, tuż obok znalazł zagadki skorelowane z nią lub dotyczące pokrewnego tematu (na przykład w dziale Przedmioty obok zagadki Szafa znajdują się zagadki dotyczące ubrań, obok zagadki Stół – zagadki dotyczące przyborów kuchennych itd.).

***

Wartości edukacyjne [...] zagadek są nieocenione. Sprzyjają rozwojowi wyobraźni, pamięci, uwagi, spostrzegawczości, utrwalaniu i poszerzaniu wiadomości. Rozwijają i kształcą umysł dziecka poprzez dokonywanie procesu analizy i syntezy, porównywanie cech przedmiotów, a także zjawisk. Oprócz tego bawią dzieci dowcipnym układem treści, zachęcając je tym samym do rozwiązywania kolejnych.

[...] Mam nadzieję, że nauczyciele chętniej niż dotychczas będą wykorzystywać na zajęciach z dziećmi zagadki różnego rodzaju, które są wstępem do rozwiązywania problemów i formułowania trafnych odpowiedzi na zadawane pytania.

Ewa Zielińska (ze wstępu do Vademecum...)

ISBN
978-83-65915-65-8
Liczba stron
236
Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2020
Format (szerokość x wysokość)
163 x 235 mm
Płyta CD lub zawiera CD
nie
Indeks
W505

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Bardzo bogaty zbiór zagadek o wszelakiej tematyce. Polecam książkę!!

Oceń 

Bogaty zbiór zagadek ułożonych tematycznie, jak i alfabetycznie. Polecam:)

Oceń 

To książka, którą trzeba mieć! Dzieciaki w przedszkolu kochają zagadki, a w tej książce jest ich mnóstwo. Zabawne, dobrze naprowadzające na rozwiązanie i przynoszące wiele uśmiechów :)

Oceń 

Wiele przydatnych zagadek o różnym poziomie trudności.

Oceń 

Można powiedzieć, że obowiązkowa pozycja w torebce nauczycielki przedszkola. Ciekawe uzupełnienie zajęć.

Oceń 

Można powiedzieć, że obowiązkowa pozycja w torebce nauczycielki przedszkola. Ciekawe uzupełnienie zajęć.

Oceń 

Bank zagadek wprowadzających w każdą tematykę. Zaciekawiają i pobudzają do myślenia. Polecam

Napisz swoją opinię