Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

Baw się z nami literami
search
  • Baw się z nami literami
  • Baw się z nami literami
  • Baw się z nami literami
  • Baw się z nami literami
  • Baw się z nami literami
  • Baw się z nami literami

Baw się z nami literami

5.00 (13)
36,00 zł

Zabawy ułatwiające naukę czytania

Spis treści Spis zabaw Od Autorki

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Baw się z nami literami

Baw się z nami literami

    lub Anuluj

Baw się z nami literami to zbiór ponad 170 propozycji zabaw, ćwiczeń i aktywności wspomagających naukę czytania. Publikacja powstała w wyniku zainteresowania Autorki Odimienną Metodą Nauki Czytania według koncepcji dr Ireny Majchrzak i fascynacji ideą traktowania imion dzieci jako bazy do nauki czytania. W czasie wieloletniej praktyki nauczycielskiej Autorka opracowała szereg oryginalnych i kreatywnych zabaw i aktywności, które mają wspierać, motywować oraz pomagać w nabyciu umiejętności czytania niezależnie od stosowanej metody (choć początkową inspiracją dla Autorki był pomysł opracowany przez Irenę Majchrzak – publikacja nie jest opisem tej metody, lecz zbiorem własnych nauczycielskich doświadczeń związanych z kształtowaniem u dzieci umiejętności czytania).

Książka została podzielona na rozdziały wedle stopnia trudności proponowanych zabaw. Proces nauki czytania zaczyna się więc od rozpoznawania liter z własnego imienia podczas zabaw z własną wizytówką. Następnie dzieci bawią się wszystkimi wizytówkami dostępnymi w grupie, przez co poznają i utrwalają wszystkie litery alfabetu i zaczynają bawić się sylabami. Ostatnie rozdziały skupiają się na układaniu i odczytywaniu wyrazów, a następnie całych zdań. 

Wizytówki stanowią nie tylko doskonałą bazę do nauki czytania. Zabawy z ich wykorzystaniem integrują grupę i dają każdemu dziecku poczucie bycia pełnoprawnym jej członkiem. Wykorzystanie wizytówek może pomóc również w procesie adaptacji dzieci do przedszkola.

Wizytówki można wprowadzić w każdej grupie wiekowej: zarówno w grupie trzylatków, czterolatków czy pięciolatków, jak i w grupach starszych, również jednorocznych (tzw. zerówkach), a także w żłobku, w grupach świetlicowych lub wyrównawczych. Zabawy wizytówkami i na bazie wizytówek sprawdzą się również w grupach mieszanych wiekowo. Dziecko niezależnie od stopnia umiejętności może uczestniczyć w zabawach i odnieść sukces.

ISBN
978-83-65915-58-0
Liczba stron
144
Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2020
Płyta CD lub zawiera CD
nie
Indeks
W506

Opinie o produkcie

Oceń 

Bardzo fajna publikacja . Wiele ciekawych pomysłów do włączenia podczas zajęć z dziećmi.

Oceń 

Bardzo polecam, do wykorzystania na spokojnie od 3 latków

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 

Bardzo ciekawa i konkretna dawka wiedzy. Już od 3 Latków powinno się do niej zajrzec

Oceń 

Świetna książka, bardzo pomocna w pracy

Oceń 

Bardzo fajna książka, pomocna przy pracy z dziećmi.

Oceń 

Bardzo fajna książka. Ciekawe zabawy, wszystko dokładnie opisane. Dużo cennych wskazówek.

Oceń 

Książka jest rewelacyjna! Osoby pracujące metodą I. Majchrzak znajdą w niej wiele inspirujących zabaw z dziećmi :)

Oceń 

Ciekawa książka.Bardzo pomocne propozycje.

Oceń 

Mnóstwo dobrych i prostych pomysłów na utrwalanie liter. Pomysły są świetne zarówno dla maluchów jak i starszaków. Jedno z moich ulubionych narzędzi.

Oceń 

Bradzo przydatna książka! Na pewno wykorzystam wiedzę podczas prowadzenia zajęć.

Oceń 

Ile pomysłów w tej niewielkiej książeczce! Do wykorzystania i w domu i w przedszkolu. Będzie się działo! A dzieciaki nauczą się liter nie wiedząc, że to robią

Oceń 

Szczerze polecam, fantastyczna książka. Mnóstwo pomysłów

Oceń 

Książka z ogromem pomysłów i wskazówek. Teraz czas na pracę;)

Napisz swoją opinię