Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
  • Nowy

Z dobrym wychowaniem mi do twarzy

30,00 zł

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 3 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Z dobrym wychowaniem mi do twarzy

Z dobrym wychowaniem mi do twarzy

    lub Anuluj

Propozycje wierszowanych zabaw z obszaru savoir-vivre'u

***

Dobre wychowanie to postawy, które powinny stawać się nawykami już od najmłodszych lat. Byłoby idealnie, aby dom rodzinny był fundamentem dobrego wychowania, jednak to w przedszkolu zachowania społeczne są ćwiczone i utrwalane.

Spis treści Od Autorki

Publikacja powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie na pozycje, które pomogą ćwiczyć z dziećmi dobre maniery w czasie codziennych aktywności w przedszkolu. Znajdują się w niej krótkie wierszowane formy, które ułatwią poznanie zasad właściwego zachowania, używania „magicznych słów” (czyli zwrotów grzecznościowych), nauczą życzliwości, uprzejmości, tolerancji, empatii.

W książce zostało zamieszczonych blisko 80 wierszyków ilustrowanych ruchami i gestami lub uzupełnionych zabawą oraz zapisy nutowe piosenek, a na płycie CD będącej częścią publikacji Czytelnik znajdzie 10 piosenek tematycznych, wraz z podkładami muzycznymi do nich.

Posłuchaj fragmentów

Muzykę do piosenek napisał, a także przygotował do nich aranżacje, znany doskonale dzieciom Pan Miłosz, czyli Miłosz Konarski. Wykonał także gościnnie dwie piosenki. W nagraniach wzięły także udział Dzieci z Krakowskiego Centrum Artystycznego. 


Z pomocą tej publikacji nauczyciel przygotuje dzieci do przestrzegania reguł bycia w grupie rówieśniczej, dbania o porządek w sali i zachowania ciszy podczas zajęć. Dzieci dowiedzą się także, jak należy zachowywać się w czasie posiłków, nauczą się podstawowych „ustawień” ułatwiających sprawne przemieszczanie się (pary, „wąż” itd.), a całą zdobytą wiedzę utrwalą, śpiewając tematyczne piosenki.

***

Poznaj także inną publikację Autorki, która została przyjęta z dużym entuzjazmem przez jej Nabywców:

Z emocjami mi do twarzy

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD 


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
– w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Muzyka i aranżacje
Miłosz Konarski
ISBN
978-83-67101-56-1
Rok wydania
2023
Format (szerokość x wysokość)
21 cm x 21 cm
Liczba stron
64
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online
Indeks produktu
W982

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Wspaniała publikacja, która pomaga ćwiczyć z dziećmi dobre maniery podczas codziennych aktywności w przedszkolu. Krótkie wierszyki i tematyczne piosenki z pewnością ułatwią nauczycielowi przygotowanie zajęć, a dzieciom poznanie zasad właściwego zachowywania się. Polecam :-)

Oceń 

Dla każdej grupy przedszkolnej wierszowana lub śpiewana wersja różnych zagadnień dobrego zachowania. Bardzo przydatne w planowaniu rytmu dnia. Można zastosować przy posiłkach, czynnościach higienicznych. Polecam!

Oceń 

świetna pozycja, piosenki i rymowanki łatwo wpadają w ucho, serdecznie polecam!

Napisz swoją opinię