• -20%

16,80 zł Zniżka 20%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 21,00 zł

Najniższa cena produktu 16,80 zł z dnia 05.07.2024

Pierwsza książeczka z serii Czytam globalnie. Zacznij z dziećmi „zabawę w czytanie”!

Od Autorki

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Z przyjemnością informujemy, że program Czytanie globalne otrzymał Nagrodę Główną w kategorii Edukacja XIX EDYCJI KONKURSU ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

***

Seria Czytam globalnie jest przeznaczona dla dzieci wieku od pierwszego roku do szóstego roku życia. Teksty w książeczkach z tej serii bazują głównie na wyrazach trzyliterowych, które szczególnie łatwo zapadają dziecku w pamięć.

Najmłodsze dzieci będą oglądać obrazki i słuchać, jak czytasz. Będą także z uwagą przyglądać się wskazywanym przez Ciebie wyrazom. W ich pamięci utworzą się obrazy czytanych przez Ciebie słów. Starsze dzieci szybko zapamiętają, dzięki częstym powtórzeniom wyrazów w tekście, co który wyraz oznacza. Już po kilku wspólnych sesjach czytania dziecko będzie próbowało odczytywać tekst samodzielnie.

Seria Czytam globalnie charakteryzuje się wyjątkową konstrukcją stron. Na dole każdej z nich widnieje margines ze wskazanymi na nim nowo wprowadzanymi wyrazami. Ponieważ analiza wzrokowa małego dziecka jest słabo wykształcona i wyrazy zlewają się maluchowi w jeden ciąg, w książeczce tej zastosowano szersze spacje międzywyrazowe. Zrezygnowano także ze znaków interpunkcyjnych (oprócz pytajników), a wszystkie wyrazy (oprócz imion) zostały zapisane od małej litery.

Wyrazy, które pojawią się w kolejnych częściach serii, nie są już traktowane jako nowe, dlatego zalecamy zapoznawanie się z książeczkami w takiej kolejności, jaką sugeruje numeracja na ich okładkach.

Pamiętaj! Czytanie globalne przynosi fantastyczne efekty, jednak aby były widoczne „od zaraz” – musi być wspaniałą zabawą, pełną śmiechu i radości. Wierzymy, że z naszą serią właśnie taką zabawą będzie!

***

Poznaj także naszą NOWOŚĆ – książeczki z serii Czytam globalnie II:

Foka i kok Gęś i kos Kot i emu Ptak dodo

Ilustracje
Rena Grzybek
978-83-65915-18-4
Liczba stron
dziecko
Grupa wiekowa
dzieci żłobkowe
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju