Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
  • Obniżka

Zanim wkroczy specjalista...

33,00 zł
27,00 zł
Zniżka 6,00 zł

Książka Zanim wkroczy specjalista. Jak pomóc przedszkolakowi w trudnych sytuacjach to przewodnik dla nauczycieli przedszkola oraz rodziców po trudnych codziennych sytuacjach wychowawczych.

Spis treści


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Nauczycielu! Rodzicu!

 

Publikacja ta powstała jako odpowiedź na Twoje pytania i wątpliwości, które pojawiają się codziennie podczas Twojej pracy z przedszkolakami lub gdy jesteś rodzicem jednego z nich. Jej tematyka odnosi się do trudnych sytuacji – do kłopotów dzieci, które manifestują się określonymi zachowaniami.

 

Książka ta podpowiada:

  • jak rozumieć te zachowania;
  • w jaki sposób na nie reagować;
  • jak wspierać dziecko;
  • jak, będąc nauczycielem, rozmawiać z opiekunami dziecka i nawiązywać z nimi współpracę;
  • w jakich sytuacjach interwencja na poziomie przedszkola i środowiska domowego będzie wystarczająca, a kiedy konieczne może się okazać wsparcie specjalisty.


Adaptacja dziecka do przedszkola, problemy z niejedzeniem, uzależnienie od telewizji i urządzeń multimedialnych, onanizm wczesnodziecięcy, izolowanie się dziecka, zachowania agresywne, problemy z dyscypliną, reagowanie na niepowodzenia, rozwód, śmierć w rodzinie, euroemigracja – to niektóre spośród zagadnień, które zostały kompleksowo omówione w tej publikacji. Nie powinno więc zabraknąć jej na półce żadnego świadomego nauczyciela i rodzica.

 

Przejrzysty układ książki zachęca do lektury. Każdy rozdział traktuje o konkretnym problemie. W każdym znalazły się zarówno podstawy teoretyczne poruszanych zagadnień, jak i konkretne propozycje rozwiązań – łącznie z gotowymi materiałami do pracy w przedszkolach oraz tekstami bajek terapeutycznych i profilaktycznych. Nauczyciele znajdą tu także wskazówki, jak o sprawach trudnych rozmawiać z rodzicami, a rodzice – kompetentne porady, które pomogą im w udzieleniu dzieciom odpowiedniego wsparcia.

Dla kogo
dyrektor
nauczyciel
rodzic
ISBN
978-83-64631-64-1
Format (szerokość x wysokość)
17,5 cm x 24,5 cm
Liczba stron
160
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Zobacz także