Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
  • -20%

Zanim wkroczy specjalista...

33,00 zł
26,40 zł Zniżka 20%

Jak pomóc przedszkolakowi w trudnych sytuacjach. Przewodnik dla nauczycieli i rodziców 

Spis treści

szt.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Nauczycielu! Rodzicu!

Publikacja ta powstała jako odpowiedź na Twoje pytania i wątpliwości, które pojawiają się codziennie podczas Twojej pracy z przedszkolakami lub gdy jesteś rodzicem jednego z nich. Jej tematyka odnosi się do trudnych sytuacji – do kłopotów dzieci, które manifestują się określonymi zachowaniami.

Książka ta podpowiada:

  • jak rozumieć te zachowania;
  • w jaki sposób na nie reagować;
  • jak wspierać dziecko;
  • jak, będąc nauczycielem, rozmawiać z opiekunami dziecka i nawiązywać z nimi współpracę;
  • w jakich sytuacjach interwencja na poziomie przedszkola i środowiska domowego będzie wystarczająca, a kiedy konieczne może się okazać wsparcie specjalisty.

Adaptacja dziecka do przedszkola, problemy z niejedzeniem, uzależnienie od telewizji i urządzeń multimedialnych, onanizm wczesnodziecięcy, izolowanie się dziecka, zachowania agresywne, problemy z dyscypliną, reagowanie na niepowodzenia, rozwód, śmierć w rodzinie, euroemigracja – to niektóre spośród zagadnień, które zostały kompleksowo omówione w tej publikacji. Nie powinno więc zabraknąć jej na półce żadnego świadomego nauczyciela i rodzica.

Przejrzysty układ publikacji zachęca do lektury. Każdy rozdział traktuje o konkretnym problemie. W każdym znalazły się zarówno podstawy teoretyczne poruszanych zagadnień, jak i konkretne propozycje rozwiązań – łącznie z gotowymi materiałami do pracy w przedszkolach oraz tekstami bajek terapeutycznych i profilaktycznych. Nauczyciele znajdą tu także wskazówki, jak o sprawach trudnych rozmawiać z rodzicami, a rodzice – kompetentne porady, które pomogą im w udzieleniu dzieciom odpowiedniego wsparcia.

Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Pora roku
na cały rok
ISBN
978-83-64631-64-1
Rok wydania
2016
Format (szerokość x wysokość)
17,5 x 24,5 cm
Liczba stron
160
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Specyficzne kody

Zobacz także