Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

  • -15%
Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji cz. 2. Audiobook CD + konspekty
search
  • Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji cz. 2. Audiobook CD + konspekty
  • Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji cz. 2. Audiobook CD + konspekty
  • Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji cz. 2. Audiobook CD + konspekty
  • Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji cz. 2. Audiobook CD + konspekty

Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji cz. 2. Audiobook CD + konspekty

5.00 (3)
26,00 zł
22,10 zł Zniżka 15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 26,00 zł

Najniższa cena produktu 22,10 zł z dnia 25.06.2024

Opowiadania rozwijające umiejętności społeczne

Wersja

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji cz. 2. Audiobook CD + konspekty

Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji cz. 2. Audiobook CD + konspekty

    lub Anuluj

Publikacja wchodząca w skład serii Słuchowiska dla przedszkolaków

***

Przedstawiamy zbiór 10 opowiadań, które sprzyjają rozwijaniu umiejętności społecznych u dzieci. 

Posłuchaj fragmentów

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

Jest to kontynuacja przygód Jeżyka Michałka. Słuchając albumu, dzieci – wraz z Michałkiem – poznają lepiej takie uczucia i emocje, jak miłość, tęsknota, złość, zniecierpliwienie czy strach. Zaczynają rozumieć, skąd się one biorą, jak je rozpoznawać i jak sobie z nimi radzić. W drugiej części albumu, dzięki innowacyjnym opowiadaniom z alternatywnymi zakończeniami, dzieci dowiadują się: dlaczego nie warto odpowiadać przemocą na przemoc, jak zachowuje się prawdziwy zwycięzca, po co są zasady, jak wyrażać swoje zdanie i jak pocieszać osoby, które tego potrzebują.

W skład publikacji wchodzą:
           płyta CD z audiobookami opowiadań (5 klasycznych oraz 5 innowacyjnych opowiadań z alternatywnymi zakończeniami!);
       •    książka z tekstami opowiadań i konspektami zajęć;
       •    dostęp do wersji streamingowej audiobooka. 

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia – ma to na celu ułatwienie oceny, czy dane opowiadanie spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie przydatne w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Opowiadaniom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce w oparciu o dane słuchowisko. Nauczyciel znajdzie tam:

            opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą słuchowiska;
        •    zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy realizacji których pomocne będzie opowiadanie;
        •    przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie słuchowiska;
        •    inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu opowiadania;
        •    wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie słuchowiska.

***

Spis i tematyka udźwiękowionych opowiadań:

1. Czy Michałek kocha mamę? Zbliża się Dzień Mamy. Jeżyk Michałek ma za zadanie przedstawić na laurce, za co kocha swoją mamę. Problem w tym, że nie wie do końca, czym jest miłość ani jak ją zobrazować…

2. Michałek na tropie tęsknoty Kotka Kasia i borsuk Karolek nie przychodzą tego dnia do przedszkola. Jeżyk Michałek ciągle ma nadzieję, że jednak się zjawią. Dowiaduje się, że nieprzyjemne uczucie, które mu towarzyszy, to tęsknota…

3. Michałek walczy ze złością Michałek nie ma najlepszego dnia. Od rana nic mu się nie udaje… Kiedy wzbiera w nim pewne gwałtowne uczucie, próbuje nie zwracać na nie uwagi. Czy jednak jest to dobry sposób na poradzenie sobie ze złością?

4. Michałku, zaczekaj! Michałek, Kasia i Karolek testują nową grę, która wymaga czekania na swoją kolej. Szybko okazuje się jednak, że cierpliwość nie jest mocną stroną jeżyka…

5. Co jest straszne? W przedszkolu odbywa się bal przebierańców. Niespodziewanie na sali zjawia się ktoś wyjątkowo przerażający. Michałek zaczyna się trząść, oblewa go zimny pot… W dodatku nigdzie nie ma Karolka!

6. Czy warto „oddawać”? Podczas obchodów Dnia Przedszkolaka dochodzi do konfliktu między jeżykiem Michałkiem a słowikiem Kacperkiem. Kacperek krzywdzi Michałka, a jeżyk postanawia nie pozostawać mu dłużnym. Czy jednak „oddawanie” to dobra droga do rozwiązania konfliktu?

7. Michałek uczy się wygrywać Na wiosennym festynie podczas zawodów Michałkowi udaje się pokonać Kasię i zająć zaszczytne pierwsze miejsce. Jego radość z wygranej przynosi jednak wiele przykrości innym.

8. Michałek i zasady Jeżyk Michałek od rana sprzeciwia się zasadom. Wkrótce przekonuje się, jakie konsekwencje niesie za sobą robienie tylko tego, na co ma się ochotę.

9. Kasia ma „głupi” pomysł Między przyjaciółmi rodzi się dyskusja o komiksach i książkach. Niestety, przez nieumiejętność jeżyka do wyrażania swojego zdania w uprzejmy sposób, ta wymiana zdań kończy się dla Michałka i Kasi bardzo nieprzyjemnie.

10. Karolku, nie przejmuj się! Jeżyk Michałek zaprosił przyjaciół do trudnej gry w Kluska. Karolek wydaje się jednak nieswój… Chyba coś go trapi. Kiedy odmawia zabawy, nie spotyka się ze zrozumieniem ze strony Michałka.

ISBN
978-83-67101-03-5
Liczba stron
44
Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2021
Format (szerokość x wysokość)
21 x 19 cm
Czytają
Katarzyna Kukuła
Tomasz Bednarek
Weronika Łukaszewska
Realizacja i udźwiękowienie
Pick a Voice
Indeks
W722

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Bardzo prosto przekazane informację, dzieci chętnie słuchają. Polecam

Oceń 

Bardzo ważna publikacja, zwłaszcza teraz, gdy dzieci muszą często mierzyć się z natłokiem emocji, których nie rozumieją, a rodziców nie ma obok na tyle długo albo są tak zmęczeni, że nie uczą ich jak sobie z tymi emocjami radzić. Pozycja potrzebna każdej nauczycielce w przedszkolu, która chce pomóc dzieciom zrozumieć świat, zaczynając od nich samych.

Oceń 

Warto kupić, szczególnie gdy ma się w grupie dzieci które nie radzą sobie z różnymi stanami emocjonalnymi.Bardzo prosto przekazane informację, idealne dla 4 latka i starszych przedszkolaków.Polecam

Napisz swoją opinię