Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

  • -20%
Kalendarz edukacyjny + stojak kartonowy
search
  • Kalendarz edukacyjny + stojak kartonowy
  • Kalendarz edukacyjny + stojak kartonowy
  • Kalendarz edukacyjny + stojak kartonowy
  • Kalendarz edukacyjny + stojak kartonowy
  • Kalendarz edukacyjny + stojak kartonowy
  • Kalendarz edukacyjny + stojak kartonowy
  • Kalendarz edukacyjny + stojak kartonowy

Kalendarz edukacyjny + stojak kartonowy

5.00 (14)
64,00 zł
51,20 zł Zniżka 20%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 64,00 zł

Najniższa cena produktu 51,20 zł z dnia 19.07.2024

Pomoc dydaktyczna do nauki pór roku, nazw miesięcy i dni tygodnia

Zawartość oparta na treści opowiadania E. Stadtmüller o dwunastu miesiącach oraz wiersza M. Nowak Dni tygodnia

Dodatkowe napisy PDF Dodatkowe napisy DOC

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Kalendarz edukacyjny + stojak kartonowy

Kalendarz edukacyjny + stojak kartonowy

    lub Anuluj

Uprzejmie informujemy, że ze względu na wymiary tego produktu nie realizujemy jego zamówień do paczkomatów, ani za pośrednictwem Poczty Polskiej. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.

Stojak kartonowy stanowi integralną części Kalendarza edukacyjnego.

***

Kalendarz edukacyjny służy do nauki nazw oraz kolejności następowania pór roku, miesięcy i dni tygodnia. Posługując się tym kalendarzem nauczyciel może wytłumaczyć dzieciom następstwo poszczególnych cykli oraz dodatkowo wspomóc je w nauce cyfr i liczb.

Kalendarz został opracowany jako uniwersalna pomoc dydaktyczna, która przeznaczona jest do używania zarówno podczas zajęć tematycznych, jak i do codziennego użytku.

Kalendarz po powieszaniu na ścianie (alternatywnie można ustawić go także na specjalnym stojaku) powinien służyć do prezentacji aktualnej daty i nazwy dnia oraz pory roku. Najlepiej, gdy do aktualizacji daty wyznaczane jest codziennie inne dziecko, które zostaje mianowane „strażnikiem czasu”. Ten rytuał rozpoczynający każdy dzień zostanie tym samym potraktowany jako wyróżnienie – „strażnik czasu” będzie miał przydzielone także inne czynności organizacyjne w ciągu całego dnia. W ten sposób zrealizujemy nie tylko postulat wyróżnienia konkretnego dziecka, ale także wdrożymy dzieci do pomagania i solidarnego wykonywania powtarzających się obowiązków przez wszystkich członków grupy.

Kalendarz ma rozmiar 63 x 31 cm, wydrukowany jest na dość grubym papierze i zaopatrzony w zawieszkę mocowaną do ściany w dwóch miejscach, co pozwoli na uniknięcie podwijania się rogów kalendarza i zapewni mu stabilność. Posługując się kartkami wskazującymi datę – każdą kartkę z cyfrą możemy osobno „przerzucać” na tył kalendarza, tym samym tworząc konkretną liczbę wskazującą bieżący dzień. Podobnie jest w przypadku kalendarium z kolejnymi dniami tygodnia – „przerzucamy” je kolejno na tył kalendarza, a gdy tydzień minie, wracamy z wszystkimi siedmioma kartkami na przód, by w nowym tygodniu sukcesywnie „przerzucać” je znów do tyłu. Analogicznie postępujemy w przypadku miesięcy – „przerzucamy” kartki z ich nazwami na tył kalendarza, a gdy minie rok – wracamy do punktu wyjścia. Natomiast kartki wskazujące jaka jest pora roku są jednorazowego użytku i przeznaczone są do zrywania – kalendarz został wyposażony w trzy komplety kartek wskazujących jaka jest pora roku, tak więc z powodzeniem będzie służył nam przez trzy lata.

Całość koncepcji kalendarza opiera się na fabule wierszowanego opowiadania o dwunastu braciach-miesiącach, przybliżającego dzieciom charakterystyczne dla każdego miesiąca elementy. 

***

Tej zimnej, grudniowej, nocy Piotruś nie mógł zasnąć. Bardzo się martwił, bo jego koledzy już dawno nauczyli się nazywać po imieniu wszystkie miesiące, a jemu wciąż mylił się Styczeń z Sierpniem, a Lipiec z Listopadem.

– Myślę, że najlepiej będzie, gdy każdy z moich wnuków sam ci się przedstawi – usłyszał nagle i… aż przetarł oczy ze zdumienia. Oto w fotelu stojącym przy jego łóżku siedział sobie wygodnie jakiś siwy staruszek i uśmiechał się do niego przyjaźnie.

– Mam cztery córki – powiedział – a każda z nich ma trzech synów. To bardzo miłe chłopaki, zresztą sam zobaczysz. Mówiąc te słowa, dziadziuś Rok (bo on to był we własnej osobie) podszedł do okna i pomachał do kogoś na powitanie.

– Mój pierwszy wnuk już tu idzie – oznajmił.

Piotruś szybko spojrzał we wskazanym kierunku. (...)

Opowiadanie zostało uzupełnione wierszem, który stanowi pomoc ułatwiającą zapamiętanie nazw kolejnych dni tygodnia.

Ilustracje do kalendarza zostały wykonane przez Agnieszkę Drabik. Przyjazna kreska, żywa kolorystyka oraz dbałość o szczegóły sprawiają, że grafiki te są przystępne dla dzieci, a dodatkowo stanowić będą piękną dekorację przedszkolnej sali lub dziecięcego pokoju. 

Ilustracje
Agnieszka Drabik
Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Format (szerokość x wysokość)
63 cm x 31 cm
Płyta CD lub zawiera CD
nie
Indeks
W543

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Wspaniała pomoc dydaktyczna

Oceń 

Kalendarz mam już kilka lat. Ładne ilustracje, opowiadanie do każdego miesiąca i wierszyk o dniach tygodnia. Świetny i polecam. Aktualny każdego roku.

Oceń 

Mam od lat i bardzo polecam ❤️

Oceń 

Super!

Oceń 

Bardzo ładna szata graficzna.Kalendarz duży, ładnie się prezentuje w sali.Dzieci bardzo chętnie korzystają.Zakup uważam za udany.

Oceń 

Cieszę się że doczekałam takiej promocyjnej ceny, kalendarz od dawna zwracał moją uwagę, w końcu go mam.
Wspaniałe wydanie

Oceń 

Bardzo przydatna pozycja, czytelna z pięknymi obrazkami.

Oceń 

Bardzo ciekawy i duży kalendarz.Zmiana pór roku mogłaby być w innym formacie np. okienko do przesuwania.

Oceń 

Świetna rzecz, która w sposób obrazowy utrwala u dzieci wiadomości z zakresu pór roku, miesięcy i dat.

Oceń 

Kalendarz w sali przedszkolnej prezentuje się po prostu pięknie. Dzieci chętnie z niego korzystają. Polecam !

Oceń 

To już kolejny kalendarz, który zakupuję. Wspaniała pomoc, używana codziennie zadowolenie gwarantowane.

Oceń 

Kalendarz bardzo podoba się dzieciom, towarzyszy nam e codziennych zajęciach. Polecam z całego serca.

Oceń 

Witam, kalendarz jest wspaniałą pomocą dydaktyczną, dzieciom bardzo się spodobał. Jest przejrzysty, ciekawie zilustrowany i ułatwia przyswojenie wiadomości na temat pór roku i upływu czasu.

Oceń 

Witam, kalendarz jest wspaniałą pomocą dydaktyczną, dzieciom bardzo się spodobał. Jest przejrzysty, ciekawie zilustrowany i ułatwia przyswojenie wiadomości na temat pór roku i upływu czasu.

Napisz swoją opinię