(0)

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Książka Dźwięczące abecadło została wydana jako e-book przeznaczony do wyświetlania podczas zajęć na tablicy multimedialnej czy z wykorzystaniem rzutnika (lub ewentualnie na ekranie monitora czy laptopa). Forma ta, oprócz niepodważalnych walorów ekologicznych, pozwala w pełni wykorzystać dostępną współcześnie technologię, co byłoby niemożliwe w przypadku wydania książki w formie drukowanej. Zawartość e-booka można jednak także pobrać na dysk swojego komputera i wydrukować.

Jak korzystać z publikacji

***

Publikacja składa się z 24 plansz formatu A4 z ilustrowanymi wierszykami dźwiękonaśladowczymi przeznaczonymi do samodzielnego wydruku lub wyświetlenia na tablicy multimedialnej. Każdej prezentowanej literze towarzyszy rymowana zagadka oraz atrakcyjna dla dzieci, czytelna ilustracja. Znajdują się tu również propozycje 20 zabaw oraz potrzebne do ich przeprowadzenia pomoce przeznaczone do samodzielnego wydruku.

Na kartach znajdują się 24 wykrzykniki i onomatopeje, które naśladują swym brzmieniem naturalne odgłosy. Wyrażenia ułożone są w kolejności alfabetycznej – jednej literze odpowiada jeden odgłos. Większość wyrażeń dźwiękonaśladowczych składa się z pojedynczych sylab, co dodatkowo ułatwia ich głośną lekturę. Prezentowane onomatopeje i wykrzykniki składają się wyłącznie z 24 wprowadzonych liter, nie ma w nich dwuznaków.

Nieco starsze dzieci dostrzegą szczegóły ilustracji i będą ćwiczyły zdolności komunikacyjne, opisując to, co widzą. Prawdopodobnie zaczną też czytać napisy towarzyszące obrazkom w sposób całościowy. Dzięki ilustracji, a także odczytywanej przez opiekuna zagadce, domyślą się, jakie wyrażenie dźwiękonaśladowcze towarzyszy obrazkowi. Mały Czytelnik połączy głoskę słyszaną na początku znanego wyrazu dźwiękonaśladowczego z literą wyeksponowaną na karcie. Tym sposobem pozna litery alfabetu, a stąd już prosta droga do samodzielnego czytania.

Publikacja przeznaczona jest do pracy i zabawy z dziećmi w wieku przedszkolnym, ale z powodzeniem mogą z niej zacząć korzystać również młodsze dzieci przy udziale osób dorosłych.

E-book został stworzony tak, aby można było korzystać z niego na dwa sposoby:

• tradycyjnie – plansze z wierszykami drukujemy po pobraniu pliku PDF;
  • za pomocą tablicy multimedialnej – korzystamy z linku wyświetlającego prezentację z wierszykami.

Publikacja może być wykorzystywana zarówno przez rodziców, jak i osoby pracujące z dziećmi – przez nauczycieli i logopedów zatrudnionych w żłobkach i przedszkolach, a także w szkołach dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

978-83-67101-67-7
Liczba stron