Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

 • -20%
Mądre bajki do słuchania cz. 3. Audiobook CD + konspekty
search
 • Mądre bajki do słuchania cz. 3. Audiobook CD + konspekty
 • Mądre bajki do słuchania cz. 3. Audiobook CD + konspekty
 • Mądre bajki do słuchania cz. 3. Audiobook CD + konspekty
 • Mądre bajki do słuchania cz. 3. Audiobook CD + konspekty

Mądre bajki do słuchania cz. 3. Audiobook CD + konspekty

(0)
26,00 zł
20,80 zł Zniżka 20%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 26,00 zł

Najniższa cena produktu 20,80 zł z dnia 19.07.2024

Wersja

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Mądre bajki do słuchania cz. 3. Audiobook CD + konspekty

Mądre bajki do słuchania cz. 3. Audiobook CD + konspekty

    lub Anuluj

Publikacja wchodząca w skład serii Słuchowiska dla przedszkolaków

***

Mądre bajki do słuchania to zbiór 6 bajek pozwalających poznać i zrozumieć świat emocji i uczuć, z jakimi na co dzień zmagają się dzieci. Utwory są przeznaczone dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

Posłuchaj fragmentów

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Bajki rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

Bohaterami bajek są postacie mierzące się z bliskimi dziecku problemami. Słuchając albumu, poznajemy historie: żółwika, który tęskni za rodzicami; liska zmagającego się z brakiem wiary w siebie; myszki, która boi się ciemności; różyczki zazdrosnej o młodsze rodzeństwo; świerszczyka skorego do pochopnego wydawania osądów; a także bobra, który zostaje oceniony przez pryzmat swojego wyglądu. Dzięki mądrym radom i pomocy życzliwych przyjaciół, każdy z naszych bohaterów znajduje receptę na kłopoty.

W skład publikacji wchodzą:

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia bajek – ma to na celu ułatwienie oceny, czy dana bajka spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie mu przydatna w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Bajkom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce w oparciu o dane słuchowisko. Nauczyciel znajdzie tam:

 • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą bajki;
 • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy realizacji których pomocna będzie bajka;
 • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie bajki;
 • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu bajki;
 • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie bajki.

***

Spis i tematyka nagranych bajek:

1. Pieśń morskich fal (bajka edukacyjna dla dzieci, które boją się rozstania z rodzicami) Masz czasami wrażenie, że słyszysz głos osoby, za którą tęsknisz? Zdradzę Ci w tajemnicy, że to sekretna pieśń morskich fal... O tym, jak się ją śpiewa i kto jej może posłuchać, opowiedział żółwikowi Pluskotkowi pan Krab. Dzięki pieśni żółwik mógł zmierzyć się ze swoją tęsknotą za rodzicami. 

2. Świerszczyk Cykotek (bajka edukacyjna dla dzieci, które zbyt pochopnie wydają osądy) Kiedy gubimy coś dla nas cennego, jesteśmy zasmuceni i zdenerwowani. Ta złość sprawia, że bywamy zaślepieni. To właśnie przydarzyło się świerszczowi Cykotkowi, który zgubił swoje skrzypce. O kradzież oskarżył niewinne mrówki. Nie pomyślał jednak, że ten, kto zabrał jego skarb, mógł wcale nie zostawić śladów… A mrówki mówiły prawdę…

3. Wszystko dobrze, panie bobrze (bajka edukacyjna o ocenianiu innych przez pryzmat wyglądu) Czy zawsze to, co dobre, jest również piękne? O tym, że nie warto oceniać innych po wyglądzie, przekonały się ptaki mieszkające nad rozlewiskiem. I całe szczęście, bo gdyby nie pomoc bobra, kacza rodzina mogłaby mieć nie lada kłopoty.

4. Powitanie wiosny (bajka edukacyjna dla dzieci, którym brak wiary w siebie) Czy zdarza Ci się nie wierzyć w siebie? Liskowi Filutkowi zdarzało się to bardzo często. Za namową swojej przyjaciółki postanowił jednak zaprezentować wszystkim swój talent. Ciekawe, czy zwierzątkom i pani Wiośnie spodoba się portret namalowany przez Filutka.

5. Siostrzyczka-zazdrośniczka (bajka edukacyjna dla dzieci, które są zazdrosne o młodsze rodzeństwo) Mała różyczka była oczkiem w głowie ogrodnika. Wszystko się jednak zmieniło, gdy tuż obok niej pojawił się mały, bezbronny pączek. Starsza siostrzyczka poczuła ogromną zazdrość. Całe szczęście poczciwa wierzba wyjaśniła jej, że ogrodnik zawsze będzie ją kochał. 

6. Pusia, Trufel i nocne strachy (bajka edukacyjna dla dzieci, które boją się ciemności) Nocne strachy wkradają się do dziecięcych pokoi wieczorami. Myszka Pusia wie o tym najlepiej, bo wtedy z jej szafy wychodzi cichuteńko czarny jak noc kocur. Czy Pusi i jej starszemu bratu uda się znaleźć sposób na tego gagatka?


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

ISBN
978-83-65915-75-7
Liczba stron
32
Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2021
Format (szerokość x wysokość)
21 x 19 cm
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online
Czytają
Joanna Wójtowicz
Stanisław Rzepiela
Realizacja i udźwiękowienie
Konarscy Factory
Indeks
W632

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię