5.00 (33)
32,00 zł

Wierszyki, zabawy, piosenki i bajki: utwory, które pomogą maluszkom w adaptacji przedszkolnej

W zestawie taniej!

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Adaptajki to zbiór utworów, które pomogą maluszkom w adaptacji przedszkolnej. Publikacja powstała z myślą o nauczycielach przygotowujących się do dni adaptacyjnych i biorących pod swoje skrzydła maluszki. Bo w BLIŻEJ PRZEDSZKOLA doskonale wiemy, że pierwsze dni w przedszkolu, a także cały wrzesień i październik nie zawsze bywają łatwe.

Od wydawcy Spis treści

Część z nas zna ten proces od jednej i drugiej strony – jako nauczyciele przyjmujący maluszki pod swoją opiekę oraz jako rodzice posyłający dzieci pierwszy raz do przedszkola. Wiemy, że to rozwojowo bardzo ważne, aby dzieci szybko poczuły się w przedszkolu dobrze i nie tęskniły nadmiernie za domem.

Posłuchaj fragmentów piosenek

Na publikację składają się:

• książka z tekstami piosenek i opisami aktywności do nich, 15 wierszykami i rymowankami z zabawami oraz 14 propozycjami zabaw ruchowych, integracyjnych, orientacyjno-porządkowych i paluszkowych, z pomocą których dzieci zintegrują się ze sobą i poczują się dobrze w przedszkolu. Zamieszczono tu także teksty opowiadań zrealizowanych w formie słuchowisk oraz scenariusz uroczystości pasowania na przedszkolaka (niewymagający długich i mozolnych przygotowań);
  • 2 płyty CD z 12 piosenkami, podkładami muzycznymi do nich oraz 4 słuchowiskami. Wśród piosenek znalazły się m.in. te na powitanie, zapraszające do utworzenia koła, węża czy par, organizujące dzień aktywności w przedszkolu, a także 3 na pasowanie na przedszkolaka. Słuchowiska mają na celu oswojenie dzieci z tematem pójścia do przedszkola – dowiedzą się z nich, czym jest przedszkole, jakie panują w nim zasady i jak będą tu spędzać czas.

978-83-65915-88-7
Liczba stron
nauczyciel
Grupa wiekowa