(0)

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Książeczka Kruk z Kruklanki. Doskonalenie słuchu fonemowego, czytania i pisania to trzecia z serii czterech książeczek PUS służących doskonaleniu słuchu fonemowego.

Kruk z Kruklanki zawiera materiał ćwiczeniowy szczególnie przydatny dla logopedów, terapeutów, nauczycieli i rodziców tych dzieci, które z różnych przyczyn nie opanowały jeszcze umiejętności poprawnego pod względem artykulacyjnym wysławiania się, mają problemy w komunikacji z otoczeniem oraz trudności w czytaniu i pisaniu.

Przyczyną nieprawidłowej wymowy mogą być zaburzenia słuchu fonemowego. Są one często wynikiem niedojrzałości lub mikrouszkodzenia części mózgu odpowiedzialnej za analizę bodźców słuchowych. Powstają wtedy u dzieci problemy np. z odróżnianiem zbliżonych artykulacyjnie dźwięków, prawidłową wymową i pisownią. Z tej grupy często wywodzą się dzieci z dysleksją i z dysortografią.

Większość dzieci przyswaja sobie głoskę r dopiero około 3.-5. roku życia. Do tego czasu dzieci zastępują ją innymi łatwiejszymi głoskami bądź też w ogóle ją opuszczają wydłużając jednocześnie sąsiednią głoskę. Jeżeli zjawisko to trwa dłużej niż do 6.-7. roku należy z dziećmi rozpocząć ćwiczenia reedukacyjne. Teraz dzięki zabawie z PUS-em ćwiczenie prawidłowej wymowy r przestanie być nudne, nie będzie zniechęcało żmudną pracą i przyniesie wymierne efekty.

Książeczka Kruk z Kruklanki zawiera ćwiczenia z zakresu:
- odszukiwanie takiego samego ciągu liter;
- głoski r i t w nazwie obrazka;
- głoska r w nagłosie i śródgłosie;
- rozróżnianie głosek l i r;
- tworzenie sylab i rymów z głoską r;
- dobieranie w pary przymiotnika z rzeczownikiem z literą r;
- brakujące głoski r i l w rzeczownikach;
- tworzenie wyrazów poprzez dodanie właściwej końcowej sylaby;
- dobieranie podpisów do obrazków mających w nazwie głoski r i l;
- trudne nazwy miast, w których brakuje pierwszych liter.

Dorota Pyrgies
Ilustracje