Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Z fotela menadżera, czyli dylematy wprowadzania języka obcego do przedszkola

Beata de Korczak-Leszczyńska   Magazyn specjalny 2016

"Podstawa programowa, wprowadzona Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 maja 2014 zmieniającym rozporządzenie w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół, zobligowała dyrektorów przedszkoli do wprowadzenia elementów... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"Podstawa programowa, wprowadzona Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 maja 2014 zmieniającym rozporządzenie w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół, zobligowała dyrektorów przedszkoli do wprowadzenia elementów języka nowożytnego do realizacji w grupach pięciolatków od września 2015 roku. Równocześnie wprowadzono zapis, że od 2016 roku przygotowaniem do posługiwania się językiem obcym nowożytnym zostaną objęte dzieci czteroletnie, a rok później dzieci trzyletnie. Minister Anna Zalewska w czerwcu br. zmieniła ten zapis, dostosowując jego brzmienie do zmienionej podstawy programowej wychowania przedszkolnego, która ma wejść w życie z dniem 1 września 2016 roku. Stosownie do tej zmiany obowiązkową nauką języka obcego objęte będą dzieci sześcioletnie i pięcioletnie. Wprowadzenie obowiązkowej realizacji tego punktu podstawy w młodszych grupach przesunie się do roku szkolnego 2017/2018. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!