Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 571.63 kb
Id: 5112

Czerwona Wyspa – Madagaskar (propozycje multisensorycznych zajęć dla przedszkolaków)

Marcin Musiał   Magazyn specjalny 2015

Czy na Madagaskarze mieszkają pingwiny? Jak wyglądają lemury? A jak się komunikują? Kiedy kameleon zmienia kolor? Jakie rośliny rosną na Czerwonej Wyspie? Jak wygląda malgajska wioska? W jaki sposób mieszkańcy Madagaskaru robią pranie? Zapraszamy w fascynującą podróż na znaną wszystkim dzieciom z kr... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 5

Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja międzykulturowaedukacja przyrodnicza

Więcej z działu

Edukacja regionalna i międzykulturowa

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2015

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • utwór instrumentalny „Afrykańskie rytmy” – znajdziesz go TU;
  • utwór instrumentalny „Zachód słońca” – TU;
  • fotografie do aktywności zaproponowanych w scenariuszu - TU, TU oraz TU;
  • plakaty „Zwierzęta Madagaskaru”, który zostały dołączone do bieżącego numeru – TU możesz go zobaczyć;
  • plakat „Mapa Świata”, który został dołączony do numeru 1.160 styczeń 2015 – TU możesz go zobaczyć.
Czy na Madagaskarze mieszkają pingwiny? Jak wyglądają lemury? A jak się komunikują? Kiedy kameleon zmienia kolor? Jakie rośliny rosną na Czerwonej Wyspie? Jak wygląda malgajska wioska? W jaki sposób mieszkańcy Madagaskaru robią pranie? Zapraszamy w fascynującą podróż na znaną wszystkim dzieciom z kreskówki „Madagaskar” wyspę. Zajęcia o Madagaskarze pozwalają na realizację celów poznawczych (poznanie zwierząt oraz roślin Czerwonej Wyspy), ćwiczenie precyzji w zadaniach manualnych oraz umożliwiają poruszenie wielu celów wychowawczych, a w szczególności poznanie warunków życia dzieci w ubogim kraju – docenienie przez dzieci własnej sytuacji oraz rozwijanie wrażliwości społecznej; pracę nad postawą otwartości na inne kultury; rozwijanie ciekawości świata; wychowanie ekologiczne; rozwijanie zmysłów dotyku, węchu i wzroku.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!