(0)
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Sylabowe potyczki 3. Doskonalenie czytania jest trzecią częścią serii książeczek PUS do nauki czytania metodą sylabową. Książeczka adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Sprawdzi się także w przypadku dzieci starszych, które z różnych przyczyn mają z czytaniem problemy. Korzystać z niej mogą również dzieci z dysleksją.

Sylabowe potyczki 3 to książeczka, która umożliwia dziecku poznanie kolejnych sylab i utrwalanie samodzielnego czytania. Rozwiązując kolejne zadania, dziecko ma możliwość wykazania się zdobytymi wcześniej umiejętnościami czytelniczymi w ciekawych zabawach sylabowych.

Zabawy te polegają na:
- wydzielaniu sylab w wyrazach,
- samodzielnym układaniu wyrazów i prostych zdań,
- kodowaniu na sylabach.

Teksty ćwiczeń zapisano czcionką bezszeryfową, a przez to dziecku łatwiej jest skoncentrować się na treści zadania. Różnorodna i atrakcyjna forma ćwiczeń pozwala dzieciom trenować również inne umiejętności takie jak:
- analizę i syntezę wzrokową i słuchową,
- pamięć,
- koncentrację uwagi,
- obserwowanie i kojarzenie pojęć,
- jak również logiczne myślenie.

Autorką serii Sylabowe potyczki jest Olga Wielińska-Jachymiak, która jako neurologopedą i fizjoterapeuta prowadzi terapię dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi. Zawarte w książeczkach ćwiczenia opracowano w oparciu o bogate, wieloletnie doświadczenie autorki.

Sylabowe potyczki to pomoc edukacyjna, która przyda się w przedszkolach i szkołach, jak też w gabinetach i poradniach pedagogicznych i terapeutycznych. Sprawdzi się w czasie zajęć wyrównawczych oraz w edukacji domowej.

Olga Wielińska-Jachymiak
978-83-7514-215-0