Polecamy Dobry, przyjazny świat

Dobry, przyjazny świat

ponad 2 lat temu Pod patronatem

Amberek na dobre zagościł w polskich domach. Ponad 60 tytułów, ponad 30 wznowień i blisko pół miliona wydanych egzemplarzy w ciągu trzech lat! To sukces! Ale największym sukcesem jest to, że zagościł w sercach rodziców i dzieci.

Amberki są przepiękne!, Cudne książki!, Cudowne ilustracje!, Kolejna piękna książka w Amberku! – to Wasze opinie, Drodzy Mali i Duzi Czytelnicy. Powraca w nich w różnych odmianach słowo piękno. Bo to najważniejsza cecha książek Amberka. Są piękne w sensie estetycznym. Mają piękne ilustracje, piękne – nie tylko te rymowane – teksty. I są piękne w sensie etycznym. Niosą piękne przesłanie, w którym dobro we wszystkich przejawach – przyjaźń, miłość, akceptacja siebie i innych – przezwyciężają wszystkie przeciwności. Dają radość i siłę. I dlatego Dobry, przyjazny świat, wydany w 20 krajach, jest jakby zbiorowym manifestem Amberka.

Wyobraź sobie świat, w którym wszyscy są dobrzy, mili i życzliwi. Niosą innym pomoc, wsparcie i nadzieję. To piękne, prawda?
Ale możliwe!
Jeszcze nigdy w jednej książce nie spotkało się tylu wielkich ilustratorów, by nieść nadzieję i pokazać, jak choćby drobne codzienne uczynki każdego z nas mogą sprawić, że nasz świat stanie się lepszy. Od czego najlepiej zacząć? Po prostu uśmiechnijmy się do kogoś, upewnijmy się, że nikt nie zostaje sam, kiedy się bawimy i podzielmy się zabawkami. Każdy z nas jest dobry w czymś innym, więc dajmy szansę wszystkim zabłysnąć. Każdy ma swoją wartość i wszyscy mamy coś, czym możemy się podzielić.

Ilustratorzy kultowych i bestsellerowych książek (m.in. Gruffalo, Odwagi, zajączku, Jak schować Lwa, Żyrafy nie umieją tańczyć) zachwycają feerią barw, stylów, technik i wrażliwości. Inspirują zaś jednym wspólnym przesłaniem: BĄDŹMY DOBRZY, MILI I ŻYCZLIWI!

Kup książkę

Pod patronatem