Polecamy Coś i nic

Coś i nic

ponad 3 lat temu Pod patronatem

COŚ i NIC na co dzień żyją zupełnie inaczej. Niepozornego i skromnego NIC nikt nigdy nie docenia, dlatego trzyma się z boku i rzadko się uśmiecha. Wiecznie napuszone COŚ nieustannie przyciąga uwagę i zawsze znajduje się w centrum wydarzeń. Do czasu pewnego spotkania w parku, które sprawi, że NIC trochę urośnie, a COŚ nieco się skurczy…

Historia Coś i Nic to opowieść o poczuciu własnej wartości, o tym, jak bardzo kształtują je cudze opinie i osądy. Książka wspiera budowanie poczucia własnej wartości u dzieci, a także zachęca do przyglądania się rzeczywistości z różnej perspektywy, by móc obiektywnie ocenić sytuacje, które nas spotykają. To druga część tryptyku poświęconego zagadnieniom szczęścia, samooceny i wartości, które warto w życiu pielęgnować. Przeznaczona jest dla cztero-siedmiolatków.

----------------------------------

Nic i Coś żyją wśród nas. Są z nami każdego dnia. Nic jest bojaźliwe i skryte, a Coś czuje się niezwyciężone i dumne. Nic uważa się za gorsze od Coś, dlatego ukrywa się i nie cieszy z życia. Coś czuje się lepsze i gardzi Nic. Jednak przychodzi taki dzień, w którym role się odwracają. Sytuacja w parku powoduje, że Nic staje się radosne, a Coś zawstydzone…. Publikacja pomaga uwierzyć w siebie, zachęca do zastanowienia się nad swoim postępowaniem oraz wypowiadaniem się na czyjś temat.

Agnieszka Czeszewska

Autorki: Anna Paszkiewicz i Kasia Walentynowicz