5.00 (13)

Zabawy ułatwiające naukę czytania

Spis treści Spis zabaw Od Autorki

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 3 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Baw się z nami literami to zbiór ponad 170 propozycji zabaw, ćwiczeń i aktywności wspomagających naukę czytania. Publikacja powstała w wyniku zainteresowania Autorki Odimienną Metodą Nauki Czytania według koncepcji dr Ireny Majchrzak i fascynacji ideą traktowania imion dzieci jako bazy do nauki czytania. W czasie wieloletniej praktyki nauczycielskiej Autorka opracowała szereg oryginalnych i kreatywnych zabaw i aktywności, które mają wspierać, motywować oraz pomagać w nabyciu umiejętności czytania niezależnie od stosowanej metody (choć początkową inspiracją dla Autorki był pomysł opracowany przez Irenę Majchrzak – publikacja nie jest opisem tej metody, lecz zbiorem własnych nauczycielskich doświadczeń związanych z kształtowaniem u dzieci umiejętności czytania).

Książka została podzielona na rozdziały wedle stopnia trudności proponowanych zabaw. Proces nauki czytania zaczyna się więc od rozpoznawania liter z własnego imienia podczas zabaw z własną wizytówką. Następnie dzieci bawią się wszystkimi wizytówkami dostępnymi w grupie, przez co poznają i utrwalają wszystkie litery alfabetu i zaczynają bawić się sylabami. Ostatnie rozdziały skupiają się na układaniu i odczytywaniu wyrazów, a następnie całych zdań.

Wizytówki stanowią nie tylko doskonałą bazę do nauki czytania. Zabawy z ich wykorzystaniem integrują grupę i dają każdemu dziecku poczucie bycia pełnoprawnym jej członkiem. Wykorzystanie wizytówek może pomóc również w procesie adaptacji dzieci do przedszkola.

Wizytówki można wprowadzić w każdej grupie wiekowej: zarówno w grupie trzylatków, czterolatków czy pięciolatków, jak i w grupach starszych, również jednorocznych (tzw. zerówkach), a także w żłobku, w grupach świetlicowych lub wyrównawczych. Zabawy wizytówkami i na bazie wizytówek sprawdzą się również w grupach mieszanych wiekowo. Dziecko niezależnie od stopnia umiejętności może uczestniczyć w zabawach i odnieść sukces.

978-83-65915-58-0
Liczba stron
nauczyciel
Grupa wiekowa
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
Płyta CD lub zawiera CD
nie
Indeks
W506

Opinie o produkcie

Oceń

Bardzo fajna publikacja . Wiele ciekawych pomysłów do włączenia podczas zajęć z dziećmi.

Bardzo polecam, do wykorzystania na spokojnie od 3 latków

• 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń

Bardzo ciekawa i konkretna dawka wiedzy. Już od 3 Latków powinno się do niej zajrzec

Oceń

Świetna książka, bardzo pomocna w pracy

Oceń

Bardzo fajna książka, pomocna przy pracy z dziećmi.

Oceń

Bardzo fajna książka. Ciekawe zabawy, wszystko dokładnie opisane. Dużo cennych wskazówek.

Oceń

Książka jest rewelacyjna! Osoby pracujące metodą I. Majchrzak znajdą w niej wiele inspirujących zabaw z dziećmi :)

Oceń

Ciekawa książka.Bardzo pomocne propozycje.

Oceń

Mnóstwo dobrych i prostych pomysłów na utrwalanie liter. Pomysły są świetne zarówno dla maluchów jak i starszaków. Jedno z moich ulubionych narzędzi.

Oceń

Bradzo przydatna książka! Na pewno wykorzystam wiedzę podczas prowadzenia zajęć.

Oceń

Ile pomysłów w tej niewielkiej książeczce! Do wykorzystania i w domu i w przedszkolu. Będzie się działo! A dzieciaki nauczą się liter nie wiedząc, że to robią

Oceń

Szczerze polecam, fantastyczna książka. Mnóstwo pomysłów

Oceń

Książka z ogromem pomysłów i wskazówek. Teraz czas na pracę;)

Napisz swoją opinię