Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

  • -20%
Ekobajki prosto z natury. Audiobook CD + konspekty
search
  • Ekobajki prosto z natury. Audiobook CD + konspekty
  • Ekobajki prosto z natury. Audiobook CD + konspekty
  • Ekobajki prosto z natury. Audiobook CD + konspekty
  • Ekobajki prosto z natury. Audiobook CD + konspekty

Ekobajki prosto z natury. Audiobook CD + konspekty

5.00 (4)
26,00 zł
20,80 zł Zniżka 20%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 26,00 zł

Najniższa cena produktu 20,80 zł z dnia 25.06.2024

Nieoczywiste opowiadania utrwalające nawyki ekologiczne

Wersja

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Ekobajki prosto z natury. Audiobook CD + konspekty

Ekobajki prosto z natury. Audiobook CD + konspekty

    lub Anuluj

Publikacja wchodząca w skład serii Słuchowiska dla przedszkolaków. 

***

Ekobajki prosto z natury to zbiór 10 opowiadań, których celem jest wsparcie nauczyciela w procesie wypracowywania postaw proekologicznych i utrwalających nawyki ekologiczne u dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów młodszych klas.

Posłuchaj fragmentów

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

Bohaterowie opowiadań poznają sposoby na dbanie o środowisko w codziennych sytuacjach. Słuchając albumu, dzieci dowiadują się: jak oszczędzać wodę i dlaczego jest to takie ważne, jak chronić przyrodę podczas zakupów i dlaczego marnowanie jedzenia szkodzi środowisku, komu potrzebne są pszczoły, jak powstają zanieczyszczenia powietrza i jak można im zapobiegać, jak dbać o zwierzęta domowe, jak codziennie ograniczać użycie plastiku i jakie ma to znaczenie dla oceanów, jak poprawnie segregować odpady oraz jak należy zachowywać się w lesie.  

W skład publikacji wchodzą:
           płyta CD z audiobookami opowiadań;
          książka z tekstami opowiadań i konspektami zajęć;
          dostęp do wersji streamingowej audiobooka.

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia – ma to na celu ułatwienie oceny, czy dane opowiadanie spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie przydatne w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Opowiadaniom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce w oparciu o dane słuchowisko. Nauczyciel znajdzie tam:

            opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą słuchowiska;
           zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy realizacji których pomocne będzie opowiadanie;
           przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie słuchowiska;
        •    inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu opowiadania;
        •    wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie słuchowiska.

***

Spis i tematyka udźwiękowionych opowiadań:

1. Las jest domem wielu zwierząt Basia uwielbia przygody, za to bardzo nie lubi spać. Na szczęście okazuje się, że pluszowy miś dziewczynki jest tak naprawdę wielkim niedźwiedziem. Zabiera ją na wyprawę do samego serca nocnego lasu i uczy ją, jak powinna zachowywać się w domu dzikich zwierząt.

2. Komu potrzebne są pszczoły? Na łące mieszkają pszczoły, które chętnie dzielą się z innymi efektami swojej pracy. Pewnego dnia w okolicy pojawia się Żmija. Chce się pozbyć pszczół, ale mieszkańcy łąki szybko przekonują się, jak pożyteczne są te owady.

3. Oceany pełne plastiku Kostek i jego rodzice bardzo dbają o przyrodę – nawet na wakacjach! Nad morzem trafiają na ciekawą wystawę w Akwarium Gdyńskim. Bardzo martwi ich to, że do oceanów, rzek i jezior trafia wiele ton plastikowych śmieci. Postanawiają więc dawać dobry przykład, aby uświadamiać innym turystom, jak ważne jest ograniczanie użycia plastiku.

4. Jak niejadki tworzą odpadki? Julia i Natasza są przyjaciółkami. Jedna z nich lubi jeść, a druga marudzi przy każdym posiłku. Czy babcia Julki znajdzie sposób na to, żeby zachęcić niejadka do poznawania nowych smaków? I jaki związek z niszczeniem środowiska ma wybrzydzanie podczas jedzenia?

5. Uczymy się dbać o zwierzęta domowe Dzieci mają okazję porozmawiać w przedszkolu o swoich ukochanych pupilach. W czasie zajęć pani nauczycielka przypomina im, jak należy dbać o zwierzaki domowe.

6. Smog niewawelski i dar Tewka Teodor dowiaduje się z telewizyjnej prognozy pogody, że nad Polską pojawił się smog. „Czy to ten sam potwór, który kiedyś wypił Wisłę?” – zastanawia się chłopiec. Okazuje się, że ten współczesny jest jeszcze straszniejszy, bo kradnie ludziom to, co mają najcenniejsze – czyste powietrze. Na szczęście rodzice Teodora wiedzą, jak skutecznie walczyć ze smogiem.

7. Lista zakupów, czyli jak nie marnować jedzenia Mama Franka planuje zdrowe posiłki, a później robi zakupy z listą, aby o niczym nie zapomnieć. Bo rozsądne zakupy to nie tylko oszczędność pieniędzy – w ten sposób nie marnujemy jedzenia.

8. Jak chronić przyrodę podczas zakupów? Mama Robusia starannie przygotowuje się do zakupów. Zawsze zabiera ze sobą do sklepu wielorazowe torebki i pojemniki. Dlaczego? Bo jednorazowe opakowania to cała góra śmieci!

9. Kosz łakomczuch Pojemnik na śmieci, zwany Kubełkiem, jest ulubieńcem wszystkich domowników. Dzięki niemu w domu i ogrodzie jest bardzo czysto. Jednak i o kosz na odpadki trzeba dbać, bo niektóre śmieci mogą mu zaszkodzić. Lecz nie tylko jemu – także całej planecie!

10. Hipcio i Błądek oraz woda, której może zabraknąć Hipcio i Błądek to dwaj przyjaciele. Hipcio ma wody pod dostatkiem, za to Błądek mieszka w miejscu, w którym jej brakuje. Jak Błądek radzi sobie w takich warunkach? Doskonale! Wystarczy nauczyć się oszczędzać wodę.


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

ISBN
978-83-65915-86-3
Liczba stron
36
Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Uroczystości, święta
Dzień Ochrony Środowiska
Dzień Recyklingu
Dzień Ziemi
Rok wydania
2021
Format (szerokość x wysokość)
21 x 19 cm
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online
Czytają
Katarzyna Kukuła
Tomasz Bednarek
Weronika Łukaszewska
Realizacja i udźwiękowienie
Pick a Voice
Indeks
W648

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Opowiadania bardzo podobają się przedszkolakom.

Oceń 

Kolejna pozycja w mojej kolekcji i kolejna bardzo przydatna. Na pewno wykorzystam w kolejnym tygodniu pracy właśnie o takiej tematyce. Polecam :)

Oceń 

Bardzo fajna pozycja, przybliżająca ekologię małym Smykom.

Oceń 

Ciekawa propozycja dla nauczycieli, którzy szukają pomocy w organizacji zajęć o tematyce ekologicznej. W książce znajdują sie nie tylko opowiadania ekologiczne, ale i przykłady zabaw, które można wykorzystać w trakcie omawiania tekstów:) jest też płyta, do słuchania opowiadań.

Napisz swoją opinię