Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
 • -20%

Gdy rodzice pytają o…

30,00 zł
24,00 zł Zniżka 20%

Pomocne odpowiedzi specjalistów na pytania dotyczące dzieci w wieku przedszkolnym

Od Autorki Spis treści

Lista pytań zadanych specjalistom 

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Gdy rodzice pytają o…

Gdy rodzice pytają o…

    lub Anuluj

Jeśli jesteś nauczycielem dzieci w wieku przedszkolnym, a rodzice stawiają Ci różne pytania dotyczące rozwoju ich pociech i edukacji przedszkolnej, to koniecznie przeczytaj tę książkę.

Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku przedszkolnym, którego nurtują różnorodne pytanie wynikające z troski o nie i o jego rozwój, to także sięgnij po tę publikację. 

***

Przedszkole jest przygodą, którą wypełniają rozmaite emocje. Jest radość, zabawa, śmiech, ale także czasem strach, smutek, złość, poczucie zawstydzenia, wyobcowania. Adaptacja, rozstania, relacje z innymi dziećmi, nieznane wcześniej sytuacje, skoki rozwojowe… Nic dziwnego, że rodzice zadają różne pytania związane z rozwojem dziecka oraz jego funkcjonowaniem w placówce. Publikacja ta powstała po to, by przybliżyć zagadnienia istotne zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli przedszkolnych. 

Pierwsza cześć książki stanowi zbiór rozmów z praktykami, którzy na co dzień pracują z dziećmi. To nauczyciele przedszkolni, pedagodzy, psychologowie, edukatorzy, instruktorzy, doradcy. Znalazły się w niej odpowiedzi na pytania stawiane wokół następujących zagadnień:

 • kompetencje przydatne w życiu;
 • emocje, uczucia, psychika;
 • w grupie, wśród dzieci;
 • dylematy i wyzwania rodzica;
 • zmiany, trudne sytuacje;
 • rozwój przedszkolaka;
 • gotowość przedszkolna i szkolna;
 • komunikacja nauczyciel – rodzice;
 • ruch w życiu przedszkolaka;
 • dieta dziecka w wieku przedszkolnym.

Wiele poruszanych zagadnień oscyluje wokół dziecięcych emocji, uczuć, zachowań i relacji. Rozwój emocjonalny i społeczny jest z pewnością tym, o co warto szczególnie zadbać. 

W gronie zaproszonych do rozmowy przez Katarzynę Klimek-Michno znalazły się:

 • Agnieszka Czeglik – nauczyciel dyplomowany z 27-letnim stażem pracy; przez 15 lat pracowała na stanowisku dyrektora przedszkola daltońskiego.
 • Gabriela Fejkiel – mama dwójki dzieci; magister pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej; absolwentka studiów doktoranckich z pedagogiki; doświadczony nauczyciel, dyrektor i szkoleniowiec.
 • Aneta Konefał – nauczycielka wychowania przedszkolnego, pedagog, logopeda, terapeuta pedagogiczny, dyrektor, a także „Misiowa Mama” czyli autorka międzynarodowego projektu czytelniczego.
 • Ewa Kucia – z wykształcenia nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel Montessori oraz terapeuta integracji sensorycznej; prowadzi prywatne przedszkole.
 • Agnieszka Lasota – nauczycielka wychowania przedszkolnego; instruktor Hatha Jogi, Aerial Yogi i Jogi dla dzieci; edukator w Akademii Edukacji Bliżej Przedszkola; organizatorka autorskich kursów i szkoleń z jogą dla dzieci; prowadzi zajęcia ruchowe dla dzieci.
 • Emilia Lorenc – diagnosta laboratoryjny, doradca dietetyczny; organizuje i prowadzi spotkania z myślą o dzieciach, młodzieży, rodzicach, upowszechniając zdrowie oraz życie w zgodzie z przyrodą.
 • Irena Mydlarz – psycholog; pracuje z rodzinami, prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, konsultacje dla rodziców, terapię dzieci i młodzieży. 
 • Iwona Piątkowska – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i wydziału psychologii SWPS; certyfikowany terapeuta EMDR: metody terapeutycznej, która jest formą psychoterapii wpływającą na obniżenie się poziomu lęku.
 • Karolina Piękoś – psycholog, mama trójki dzieci; pracuje w nurcie rodzicielstwa bliskości i komunikacji bez przemocy.
 • Jolanta Siuda-Lendzion – pedagog, manager, manager oświaty, oligofrenopedagog,  nauczyciel wychowania przedszkolnego, były dyrektor przedszkola, edukator, doradca rodzinny; prowadzi swoją firmę Akademię Twórczego Rozwoju; współpracuje z czasopismem  Bliżej Przedszkola oraz z Akademią Edukacji. 
 • Ewa Tisończyk – pedagog, animator, dyrektor programowy jednego z niepublicznych przedszkoli; prowadzi blog o zabawie małego dziecka www.ozabawie.pl
 • Kornelia Zakrzewska-Wirkus – psycholog, psychoterapeutka, doktor nauk humanistycznych; pracuje w podejściu integracyjnym; współpracuje z Centrum Zdrowia i Psychoterapii w Warszawie, prowadzi też własną praktykę. 

Drugą część książki wypełniły opowiadania dla dzieci dotyczące wartości i cech takich jak przyjaźń, poczucie własnej wartości, kreatywność, odwaga i wiara w siebie. Znalazły się tu także propozycje ćwiczeń i zabaw językowych, literackich, plastycznych – związanych z tematami uczuć i emocji. A na przedszkolaków, które wkrótce rozpoczną przygodę ze szkołą, czeka zestaw zabaw i zadań przybliżający rzeczywistość szkolną, a jednocześnie pozwalający rozwijać kreatywność i dawać upust wyobraźni. 

***

Weź udział w szkoleniu dla Rad Pedagogicznych, które prowadzi pani Jolanta Siuda-Lendzion,
z którą wywiad ukazał się w powyżej opisanej książce:

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu

KLIKNIJ PO SZCZEGÓŁY

Ponadto:

WCZESNA STYMULACJA DO NAUKI CZYTANIA  NAUKA CZYTANIA METODĄ SYLABOWĄ  

INSPIRUJĄCE PRZESTRZENIE EDUKACYJNE

***

Poznaj także propozycje szkoleniowe (także szkoleń on-line!) pozostałych rozmówców-ekspertów:

Agnieszka Czeglik

Dokumentacja w przedszkolu  Budowanie relacji z rodzicami

Gabriela Fejkiel

SPOSÓB NA GRUPĘ   KREATYWNA GRAFOMOTORYKA  KREATYWNE PRZEDSZKOLE

ZABAWA CZY NUDNE ZATRUDNIENIE  JAK MOTYWOWAĆ DZIECI?

Agnieszka Lasota

KONCENTRACJA UWAGI I UWAŻNOŚĆ DZIECKA

Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Pora roku
na cały rok
ISBN
978-83-65915-49-8
Rok wydania
2020
Format (szerokość x wysokość)
17,5 x 24,5 cm
Liczba stron
128
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Przejrzyste przedstawienie istotnych problemów pojawiających się w życiu przedszkolaków. Do tego ze wskazówkami jak w prosty sposób wyjaśnić rodzicom poruszane kwestie. Sprawdzi się także w codziennym życiu rodziców.

Oceń 

Świetna pozycja. W swojej pracy jako nauczyciele wychowania przedszkolnego mamy stały kontakt z rodzicami dzieci. Rodzice często zadają różne pytania dotyczące ich pociech. W tej książce znajdziemy odpowiedzi na wiele z nich.

Oceń 

To kolejna publikacja od Bliżej Przedszkola, która porusza bardzo ważne tematy. Polecam nie tylko rodzicom, ale i nauczycielom, którzy znajdą w niej wiele odpowiedzi na trudne pytania.

Oceń 

Książka, która porusza tematy trudne dla rodziców i często stawiających nauczyciela w niekomfortowej sytuacji. Pozwala przygotować się do rozmowy w sposób fachowy, a jednocześnie czytelny, przy okazji doskonaląc wiedzę w wielu zakresach. Polecam!

Napisz swoją opinię