Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

 • -20%
Gdy nadejdzie zima... Audiobook CD + konspekty
search
 • Gdy nadejdzie zima... Audiobook CD + konspekty
 • Gdy nadejdzie zima... Audiobook CD + konspekty
 • Gdy nadejdzie zima... Audiobook CD + konspekty
 • Gdy nadejdzie zima... Audiobook CD + konspekty

Gdy nadejdzie zima... Audiobook CD + konspekty

5.00 (4)
26,00 zł
20,80 zł Zniżka 20%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 26,00 zł

Najniższa cena produktu 20,80 zł z dnia 15.07.2024

Wersja

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Gdy nadejdzie zima... Audiobook CD + konspekty

Gdy nadejdzie zima... Audiobook CD + konspekty

    lub Anuluj

Publikacja wchodząca w skład serii Słuchowiska dla przedszkolaków. 

***

Gdy nadejdzie zima… to zbiór 12 opowiadań tematycznie związanych z czasem zimy. Utwory pochodzą z książki Vademecum przedszkolnych zabaw. Zima, ale nowością są tu konspekty – służące do przygotowania zajęć, które można przeprowadzić z dziećmi na podstawie słuchowisk z audiobooka. Opowiadania przeznaczone są dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

Posłuchaj fragmentów

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

W skład publikacji wchodzą:

 • płyta CD z audiobookami opowiadań;
 • książka z tekstami opowiadań i konspektami zajęć;
 • dostęp do wersji streamingowej audiobooka.

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia – ma to na celu ułatwienie oceny, czy dane opowiadanie spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie przydatne w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Opowiadaniom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce w oparciu o dane słuchowisko. Nauczyciel znajdzie tam:

 • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą słuchowiska;
 • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy realizacji których pomocne będzie opowiadanie;
 • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie słuchowiska;
 • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu opowiadania;
 • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie słuchowiska.

***

Spis i tematyka udźwiękowionych opowiadań:

1. Śnieżynki (Mariola Peisert) Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego zawsze z takim utęsknieniem czekamy na pierwszy śnieg, a on nie nadchodzi? Kruche i delikatne Śnieżynki po prostu nie chcą spadać z puszystej chmurki na ziemię. Całe szczęście Księżyc i Gwiazdy wiedzą, jak przekonać je do lotu.

2. Krzyś i łyżwy (Jadwiga Daniek-Salawa) Krzyś uwielbiał łyżwy, dlatego z wielką ochotą wybrał się ze swoim kolegą Adasiem nad pobliski staw poślizgać się na lodzie. Na szczęście Adaś pamiętał o przestrogach dorosłych na temat bezpiecznej zabawy na łyżwach i nie podążył za Krzysiem. Jego ostrożność uratowała Krzysia.

3. Kolekcjoner monet (Magdalena Ledwoń) Dziadek Antka jest numizmatykiem i kolekcjonuje banknoty i monety. Wnuczek nigdy nie przypuszczał, że o pieniądzach można dowiedzieć się tylu fascynujących rzeczy.

4. Jasełka (Ewa Stadtmüller) W przedszkolu nadszedł czas na jasełkowe przedstawienie. Wszystko było dopięte na ostatni guzik – dekoracja przygotowana, kostiumy założone, a aktorzy niecierpliwili się za kulisami. W ostatnim momencie okazało się jednak, że brakuje jednego z aktorów. Bez pastuszka pokazującego Józefowi i Marii drogę do stajenki przedstawienie ległoby w gruzach. Na szczęście był to tak wyjątkowy spektakl, że nawet aktor z przypadku świetnie sprawdził się w tej bardzo ważnej roli.

5. Wyjątkowe przedszkole (Ewa Stadtmüller) Bohater opowiadania musiał się przeprowadzić. Wiązała się z tym także zmiana przedszkola. Okazało się, że nowe przedszkole jest równie wspaniałe, co stare. A w dodatku bohater poznał wyjątkowych kolegów i koleżanki, dzięki którym dowiedział się, że bycie niepełnosprawnym oznacza, że wszystko można robić inaczej, choć wcale nie gorzej.

6. Czy czas nas goni? (Teresa Błaszczyk) Adaś nie poszedł do przedszkola, bo był przeziębiony. Miał więc czas, żeby zbadać bardzo ważne zjawisko. Chciał się dowiedzieć, dlaczego czas raz biegnie szybko, a innym razem płynie wolno. W wyjaśnieniu tej zagadki pomógł mu ukochany dziadek.

7. Ruszamy na pomoc zwierzętom! (Ewa Stadtmüller) Kiedy panuje sroga zima, zmarznięte zwierzęta zmuszone są toczyć walkę o przetrwanie. Wiedzą o tym doskonale przedszkolaki, dlatego dbają o to, żeby ptaszki w karmniku miały ziarenka, a bezdomne koty schronienie przed zimnem. Urządzają nawet zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt, do którego w okresie zimy trafia dużo psów i kotów.

8. Dzień Babci i Dziadka (Ewa Stadtmüller) Co roku o tej samej porze w przedszkolu pojawiają się z wizytą długo wyczekiwane osoby. To najwspanialsi goście na świecie – babcie i dziadkowie przedszkolaków.

9. Niedźwiedź Teodor (Jadwiga Daniek-Salawa) Niedźwiadki zwykle kojarzą się z pluszowymi przytulankami. W rzeczywistości są to jednak drapieżne dzikie zwierzęta. Tatuś Zuzi i Wiktorka bardzo dużo wie o niedźwiedziach, dlatego chętnie opowiada o ich życiu i zwyczajach.

10. Historia o Świętym Mikołaju (Teresa Błaszczyk) Pewien bardzo bogaty i wrażliwy człowiek odkrył, że w jego miasteczku są dzieci, które są tak biedne, że brakuje im pieniędzy nawet na jedzenie. Postanowił im pomóc i pod osłoną nocy ofiarował im wszystko, czego potrzebują. Legenda o tym wydarzeniu powtarzana jest do dzisiaj, a 6 grudnia – w dniu jego imienin – wspominamy wspaniałe czyny tego świętego.

11. Gdzie jesteś, Święty Mikołaju? (Teresa Błaszczyk) W kamienicy przy ulicy Wrzosowej mieszkało wiele osób. Wśród nich był pan Ambroży, który zawsze bezinteresownie pomagał każdemu w potrzebie, szczególnie dzieciom i zwierzętom. Ale pewnego razu to on potrzebował pomocy. Okazało się, że pomogło mu wielu świętych mikołajów.

12. Spotkanie na Zajęczej Polanie (Magdalena Ledwoń) Co się dzieje, kiedy człowiek pojawi się w lesie? Zwierzęta uważają, że zazwyczaj nie oznacza to nic dobrego. Tym razem jednak było inaczej. Do lasu przyszły przedszkolaki i przyniosły zmarzniętym zwierzakom pyszne smakołyki.


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

ISBN
978-83-65915-79-5
Liczba stron
44
Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
zima
Uroczystości, święta
Boże Narodzenie, jasełka
Dzień Babci i Dzień Dziadka
mikołajki
Rok wydania
2021
Format (szerokość x wysokość)
21 x 19 cm
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online
Czytają
Agnieszka Pudło
Maja Grześkowiak
Łukasz Zimnicki
Realizacja i udźwiękowienie
Konarscy Factory by Tomasz Kruczek
Indeks
W629

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Świetny pakiet opowiadań. Wielki plus za dostęp online - to ułatwia pracę, szczególnie w terenie, poza przedszkolem. Super!

Oceń 

Bardzo przyjemne w odbiorze bajki. Dobrzy lektorzy, podział na role a przede wszystkim ciekawe tematy, które bawią i uczą. Polecam

Oceń 

Bardzo fajne opowiadania. Dzieci słuchają bardzo uważnie, rozmawiają, dyskutują po wysłuchaniu.

Oceń 

Bardzo pouczające bajki zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Jestem miłe zaskoczona. Polecam każdemu

Napisz swoją opinię