Uważność w przedszkolu, jak znaleźć ją w sobie i podzielić się nią z dziećmi

zapytaj o cenę 12 631 04 10 wew. 103

Zamknięte

typ szkolenia

6,5

godzin dydaktycznych

maks. ilość uczestników

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest poznanie metod, które ułatwiają wyrobienie sobie nawyków uważności na co dzień. Proste, niewymagające sposoby na to, by dać sobie chwilę wytchnienia. W drugiej części szkolenia prowadząca dzieli się zabawami wyciszającymi grupę, które pozwalają na to, by dzieci przez chwilę miały okazję być tu i teraz. Szczególnie cenne w tych pędzących czasach, w których przyszło nam obecnie funkcjonować.

Czego dowiesz się podczas szkolenia

1. Nauczyciele poznają sposoby dbania o swój dobrostan bez potrzeby dodatkowych materiałów - zgodnie z zasadą „zacznij tu, gdzie jesteś, wykorzystaj to, co masz i zrób to, co możesz”.
2. Wypróbują sposoby szybkiej regeneracji i metod oddechowych, których później mogą nauczyć przedszkolaki.
3. Poznają aktywne sposoby na uważność - przy muzyce i działaniu, które doskonale sprawdzają się w przedszkolu.
4. Dowiedzą się, w jaki sposób można wykorzystać "Wyciszanki Cioci Hanki", modyfikując ćwiczenia podane w książce.

Przebieg szkolenia

1. Krótka charakterystyka przebodźcowania u dzieci i dorosłych - na co zwrócić szczególną uwagę i kiedy odesłać Dziecko do poradni psychologiczno-pedogigicznej.
2. Zalety uważności w pracy nauczyciela.
3. Ćwiczenia na każda okazję - od poranku do wieczora, czyli na uważność pora.
4. Metody wyciszające grupę - od czego zacząć, kiedy i jak poinformować rodziców.
5. Wykorzystanie piosenek w uważności.

Dodatkowe informacje

Materiały dla uczestników: materiały w formie papierowej, linki do muzyki wykorzystanej na warsztatach, dostęp do utworów „Wyciszanki Cioci Hanki” na platformie Moja Płytoteka.

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia.

Adresaci szkolenia

CEBP 24.12 Sp. z o.o.