(0)

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Ekologia dla przedszkolaków 1 to nowa książeczka PUS. Adresowana jest przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym. Dostarczy im ona dużo dobrej PUS-owej zabawy, jak również wiele praktycznej i potrzebnej wiedzy. Jej celem jest uwrażliwienie najmłodszych na to, że każde, nawet najmniejsze dostępne i możliwe dla nich działanie ma znaczenie dla natury, jak również dla ich zdrowia. Za pomocą tej książeczki chcemy wpływać na postawy dzieci wobec środowiska. Chcemy uczyć je, że należy zwracać uwagę na to, jak środowisko wokół nich wygląda.

W książeczce poruszono tematy takie jak:
- pogoda i klimat, pogoda w różnych porach roku, odczytywanie temperatury powietrza,
- ubieranie się stosownie do aktualnej pogody,
- rodzaje środowiska naturalnego, ekosystemy: las, jezioro,
- zachowania dozwolone i zabronione w lesie i w parku,
- segregowanie śmieci,
- dbanie o własne zdrowie, kształtowanie sprzyjających zdrowiu nawyków,
- sport i aktywność fizyczna jako forma dbania o własne zdrowie.

Książeczka Ekologia dla przedszkolaków 1 opiera się na założeniach podstawy programowej dla edukacji przedszkolnej. Znajdujące się w niej zadania ułożono zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Każde z nich, oprócz standardowego rozwiązania zgodnie ze schematem PUS, daje także możliwość przeprowadzenia dodatkowych zajęć na wybrane tematy z zakresu troski o zdrowie i kształtowania prozdrowotnych nawyków, jak również z zakresu dbałości o środowisko naturalne.

Ekologia dla przedszkolaków 1, poza dostarczaniem dzieciom wiedzy na temat wiodący, pomaga rozwijać koncentrację uwagi, percepcję wzrokową, umiejętność obserwowania, analizy i wnioskowania, logiczne myślenie, cierpliwość, wytrwałość, motywację wewnętrzną oraz samodzielność i odpowiedzialność.

Książeczki dobrze sprawdzają się podczas codziennych zajęć w przedszkolu, w edukacji domowej, jak również w terapii pedagogicznej.

978-83-7514-240-2
Format