(0)

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Ćwiczenia w orientacji to książeczka PUS skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Celem orientacji przestrzennej jest wsparcie u dziecka rozwoju orientacji przestrzennej, której kształcenie jest ciągłym procesem. Odbywa się on w sposób naturalny w zwykłych, codziennych sytuacjach życiowych i polega na zdobywaniu przez dziecko własnych doświadczeń przy użyciu wszystkich zmysłów. Rozpoczynając programową edukację, dziecko posiada już ogólną orientację w przestrzeni. Rozumie i poprawnie stosuje większość zawiązanych z nią pojęć: na, pod, nad, obok, przód, tył, na prawo, na lewo itp.

Książeczka Ćwiczenia w orientacji to wybór wielu cennych rozwiązań służących utrwalaniu pojęć i umiejętności orientacji w przestrzeni, wzajemnego położenia obiektów i zjawisk, jak również rozpatrywania ich pod względem cech wielkościowych, jakościowych i mierzalnych:
- określenie położenia przedmiotów w przestrzeni względem obserwatora i innych przedmiotów: za, pod, nad, obok, wewnątrz, na zewnątrz;
- wyznaczanie kierunków w przestrzeni: na lewo, na prawo, do przodu, do tyłu, w górę, w dół,
- przypisywanie przedmiotom cech wielkościowych: długi, krótki, szeroki, wąski,
- porównywanie przedmiotów pod względem wybranej cechy: długi-krótki, szeroki-wąski, niski-wysoki,
- poprawne używanie oraz rozumienie stosowanych zwrotów i określeń.

Bogusław Świdnicki
Ilustracje