5.00 (1)

Zabawy wspierające rozwój dzieci w wieku przedszkolnym

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 3 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Pobawmy się razem to zbiór ponad 400 zabaw i gier, który oddajemy w ręce Czytelników z przekonaniem o jego ogromnej wartości. Książka zawiera propozycje aktywności, których celem jest dostarczanie i bogacenie dziecięcych doświadczeń. Uczestnicząc w zaproponowanych w nim zabawach, dzieci mają szansę na utrwalenie posiadanych umiejętności i nabywanie nowych. Zabawy te mogą stanowić pomysł na zagospodarowanie czasu przedszkolaków zarówno w momentach, kiedy trzeba zespół uaktywnić, jak i wyciszyć. Jedne propozycje, w zależności od potrzeb i możliwości grupy, dają okazję do zabawy poprzez ruch czy integrujące działania w kręgu; inne zaś wymagają większego skupienia i wysiłku umysłowego.

Spis treści Od Autorki Od wydawcy

Proponowane zabawy zawierają elementy śpiewu, tańca, pantomimy; czerpią z metod aktywizujących i dzięki temu znajdą zastosowanie zarówno w grupach najmłodszych, jak i najstarszych przedszkolaków.

Realizacja zawartych tu propozycji nie wymaga specjalnych przygotowań i tworzenia skomplikowanych pomocy – większość zabaw można przeprowadzić bez rekwizytów, część uwzględnia wykorzystanie przyborów gimnastycznych, takich jak krążki czy woreczki. Natomiast pomoce dydaktyczne (ponad 90 fotografii i rysunków) konieczne do przeprowadzenia niektórych zabaw, zostały przez nas starannie opracowane oraz przygotowane do łatwego pobrania i samodzielnego wydruku. Publikacji towarzyszy także album z muzyką, dostępny poprzez serwis streamingowy Moja płytoteka, na którym znajduje się 19 utworów o zróżnicowanym charakterze – przeznaczonych do realizacji tych zabaw, w których niezbędny jest akompaniament.

Pozycja adresowana jest przede wszystkim do nauczycieli edukacji przedszkolnej, ale także do pedagogów, animatorów zabawy, studentów kierunków pedagogicznych. Powstała w odpowiedzi na potrzeby dziecka w wieku przedszkolnym. Opisane zabawy podążają za jego ciekawością i aktywnością. Angażują różne zmysły, dają przestrzeń na samodzielność i wyzwalają ekspresję twórczą. Opracowanie jest zbiorem propozycji skupionych tematycznie wokół różnych obszarów edukacji przedszkolnej. Zabawy można wykorzystać praktycznie w każdej chwili, dobierając je odpowiednio do grupy wiekowej, zainteresowań i możliwości dzieci.

Patroni medialni:

Pora roku
na cały rok
Rok wydania
Format (szerokość x wysokość)
17 cm x 24 cm
Płyta CD lub zawiera CD