Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Techniki plastyczne w pracy z dziećmi

25,00 zł

Inspirujące propozycje dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej (a także dla rodziców).

Prawdziwa biblia wychowania plastycznego!

Spis treści


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Publikacja została stworzona, aby pomóc nauczycielom i rodzicom w sposób praktyczny oraz interesujący dla dzieci organizować zajęcia plastyczne w przedszkolu, szkole (w klasach I-III) i w domu.

 

Skierowana do osób zainteresowanych rozwijaniem potencjału artystycznego dzieci, stanowi nie tylko kompendium wiedzy teoretycznej, ale dotyka praktycznej sfery twórczej działalności dzieci, w której asysta pedagoga czy rodzica ma podstawowe znaczenie – zabezpiecza warunki i narzędzia do działania oraz pomaga w doborze materiałów stosownej jakości.

 

Ta książka to nie tylko przewodnik po technikach plastycznych, ale również gruntowne pedagogiczne opracowanie promujące możliwości twórczego działania dziecka. Publikacja jest niezwykle przydatna w sytuacji, w której dziecko, otrzymując ogromną ilość komunikatów wizualnych rozleniwiających wyobraźnię, może tracić motywację do tworzenia obrazu własnego świata.


Jej nieskomplikowany język oraz fotografie przedstawiające prace wykonane w większości przez dzieci – dla zilustrowania omawianych technik – sprawiają, że korzystanie z treści tu zawartych staje się proste i intuicyjne.


Publikacja Techniki plastyczne w pracy z dziećmi to prawdziwa biblia wychowania plastycznego, którą powinien posiadać każdy nauczyciel przedszkolny oraz wczesnoszkolny i aktywnie korzystać z zawartych w niej z propozycji.


W tekście promującym książkę wykorzystano fragmenty recenzji naukowych
dr. hab. Roberta Małoszowskiego oraz dr hab. Urszuli Szuścik.

Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
dzieci żłobkowe
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
jesień
lato
na cały rok
wiosna
zima
ISBN
9788365915214
Rok wydania
2018
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Zobacz także