Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

 • -20%
Rozważny przedszkolak cz. 2. Audiobook CD + konspekty
search
 • Rozważny przedszkolak cz. 2. Audiobook CD + konspekty
 • Rozważny przedszkolak cz. 2. Audiobook CD + konspekty
 • Rozważny przedszkolak cz. 2. Audiobook CD + konspekty
 • Rozważny przedszkolak cz. 2. Audiobook CD + konspekty

Rozważny przedszkolak cz. 2. Audiobook CD + konspekty

5.00 (1)
26,00 zł
20,80 zł Zniżka 20%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 26,00 zł

Najniższa cena produktu 20,80 zł z dnia 18.07.2024

Wersja

Ostatnie sztuki w magazynie
Kupując ten produkt możesz zebrać 20 pkt.
Zobacz nowe nagrody w programie Skarbonka.

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Rozważny przedszkolak cz. 2. Audiobook CD + konspekty

Rozważny przedszkolak cz. 2. Audiobook CD + konspekty

    lub Anuluj

Publikacja wchodząca w skład serii Słuchowiska dla przedszkolaków

***

Rozważny przedszkolak to zbiór 12 opowiadań opisujących niebezpieczne sytuacje, jakie mogą się wydarzyć w domu. Utwory są przeznaczone dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

Posłuchaj fragmentów

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

Bohaterowie opowiadań poznają zasady bezpieczeństwa, jakimi należy się kierować w opisanych sytuacjach. Słuchając albumu, dzieci dowiedzą się, że nigdy nie należy: otwierać drzwi, gdy jest się samemu w domu; bawić się ogniem; wkładać do ust klocków i innych drobnych przedmiotów; wspinać się na meble; spożywać produktów do tego nieprzeznaczonych. Zapamiętają również, że należy zachować szczególną ostrożność: w kontakcie z prądem i kuchenką gazową; pod prysznicem; na balkonie; podczas posługiwania się ostrymi przedmiotami; w kontakcie z nieznanymi roślinami lub lekami (nawet jeśli wyglądają jak słodycze).

W skład publikacji wchodzą:

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia – ma to na celu ułatwienie oceny, czy dane opowiadanie spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie przydatne w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Opowiadaniom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce w oparciu o dane słuchowisko. Nauczyciel znajdzie tam:

 • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą słuchowiska;
 • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy realizacji których pomocne będzie opowiadanie;
 • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie słuchowiska;
 • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu opowiadania;
 • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie słuchowiska.

***

Spis i tematyka udźwiękowionych opowiadań:

1. Gdy jesteś sam w domu, nie otwieraj nikomu (opowiadanie o tym, by nigdy nie otwierać drzwi, gdy jest się samemu w domu) Do Kuby miał tego dnia przyjść jego najlepszy kolega z przedszkola. Mamie zabrakło mąki do ciasta, więc wyszła na chwilę do sąsiadki, przypominając synkowi, by nikomu nie otwierał. Podczas nieobecności mamy zadzwonił dzwonek i chłopiec otworzył drzwi.

2. Groźny ogień (opowiadanie o tym, by nie bawić się ogniem) Marek i Antek – sześcioletni bliźniacy – podczas zabawy podpalają tekturową rakietę. Nie przewidzieli jednak, jak niebezpieczna może być zabawa z ogniem.

3. Jeden malutki klocek (opowiadanie o tym, by nie wkładać do ust żadnych klocków ani innych drobnych przedmiotów) Miłoszek bardzo lubił bawić się klockami. Pewnego dnia zaprosił do zabawy swojego najlepszego przyjaciela Igora. Nagle Igor zrobił coś bardzo nierozsądnego... Czy wszystko dobrze się skończyło?

4. Jej wysokość komoda (opowiadanie o tym, by nie wspinać się na meble) Rodzice Oli i Wojtka kupili nową komodę do sypialni. Wojtkowi przychodzi do głowy pomysł na niebezpieczną zabawę.

5. Mokre kafelki to kłopot wielki (opowiadanie o zagrożeniu, jakie stanowią mokre i śliskie powierzchnie) Pięcioletni Jaś po urodzinach babci zostaje na noc u dziadków. Rano wpada na pomysł, że sam umyje się pod prysznicem. Czy dobrze to przemyślał?

6. Niebezpieczne gniazdko (opowiadanie o ostrożności w kontakcie z prądem) Ania, zaciekawiona rozmową z tatą na temat działania prądu, sama chce się przekonać, jaką prąd ma moc. Czym skończy się ciekawość dziewczynki?

7. Nieznana roślina (opowiadanie o ostrożności w kontakcie z nieznanymi roślinami) Zosia podczas odwiedzin u cioci zainteresowała się piękną rośliną. Zerwała jeden z jej płatków i włożyła go do buzi, gdyż wyglądał bardzo apetycznie i pięknie pachniał. Czym skończyła się dla niej ta historia?

8. Ostry nóż (opowiadanie o ostrożności podczas posługiwania się ostrymi przedmiotami) Milenka uwielbiała pomagać rodzicom w domowych obowiązkach, zwłaszcza w kuchni. Pewnego dnia zlekceważyła ostrzeżenia rodziców, aby nie brać ostrych przedmiotów do ręki.

9. Tabletka to nie cukierek (opowiadanie o zagrożeniu, jakie mogą stanowić przypadkowo zażyte leki) Maja na urodzinach koleżanki znajduje na dywanie różową tabletkę. Tabletka wygląda jak cukierek, więc dziewczynka postanawia ją zjeść…

10. Truskawkowy szampon (opowiadanie o zagrożeniu płynącym ze spożywania produktów do tego nieprzeznaczonych) Trzyletnia Ala bardzo lubiła wieczorne kąpiele. Pewnego razu postanowiła sprawdzić, jak smakuje jej ulubiony truskawkowy szampon. Czy eksperyment dziewczynki będzie miał jakieś konsekwencje?

11. Upadek z balkonu (opowiadanie o zasadach bezpieczeństwa podczas przebywania na balkonie) Pięcioletni Mikołaj, siedząc na balkonie, zauważa małego pieska. Zaciekawiony, zbyt mocno wychyla się przez barierkę. Opowiadanie mówi o tym, że wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku.

12. Z gazem trzeba uważać (opowiadanie o ostrożności w kontakcie z kuchenką gazową) Adaś chce zrobić rodzicom poranną niespodziankę i zaparzyć im kawę. Odkręca w kuchence gazowej kurek, nastawia wodę w czajniku, a następnie idzie do łazienki. O mało nie dochodzi do tragedii…


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

ISBN
978-83-65915-77-1
Liczba stron
44
Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2021
Format (szerokość x wysokość)
21 x 19 cm
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online
Czytają
Julia Łukowiak
Tomasz Bednarek
Weronika Łukaszewska
Realizacja i udźwiękowienie
Pick a Voice
Indeks
W634

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Słuchowisko czyli jak dla mnie jedna z ciekawszych form pracy z dziećmi w połączeniu z pięknym głosem....jestem mega zadowolona

Napisz swoją opinię