Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

  • -20%
Foka i kok. Czytanie globalne
search
  • Foka i kok. Czytanie globalne
  • Foka i kok. Czytanie globalne

Foka i kok. Czytanie globalne

5.00 (5)
13,00 zł
10,40 zł Zniżka 20%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 13,00 zł

Najniższa cena produktu 10,40 zł z dnia 12.07.2024

Jedna z czterech książeczek z serii Czytam globalnie II.

Obecnie brak na stanie
Kupując ten produkt możesz zebrać 10 pkt.
Zobacz nowe nagrody w programie Skarbonka.

Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Foka i kok. Czytanie globalne

Foka i kok. Czytanie globalne

    lub Anuluj

Książeczka z serii Czytam globalnie II, przeznaczona dla dzieci od pierwszego roku życia do sześciu lat. Treść książeczki oparta jest na krótkich wyrazach, dzięki czemu łatwo zapadają one dziecku w pamięć.

Od Autorki

Najmłodsze dzieci będą oglądać obrazki i słuchać, jak czytasz. Będą także przyglądać się wskazywanym przez Ciebie wyrazom (to bardzo ważne – niezależnie od wieku dziecka zawsze wskazuj czytany wyraz, aby dziecko kojarzyło jego wygląd z brzmieniem). Dzięki temu w ich pamięci wytworzą się i utrwalą obrazy czytanych przez Ciebie słów.

Książeczki z serii Czytam globalnie II nie wymagają zachowania określonej kolejności (w przeciwieństwie do serii pierwszej, w której kolejność czytania poszczególnych części miała znaczenie z uwagi na stopniowe dodawanie nowych wyrazów). W serii drugiej akcent został położony na wielokrotnym powtarzaniu wybranych wyrazów, tak aby ich obrazy zostały utrwalone w dziecięcej pamięci. Starsze dzieci szybko dzięki temu zapamiętają, co który wyraz oznacza, a już po kilku wspólnych sesjach czytania dziecko będzie próbowało odczytywać tekst samodzielnie.

Ponieważ analiza wzrokowa u małego dziecka jest słabo wykształcona i wyrazy zlewają się maluchowi w jeden ciąg, w książeczce poszerzone zostały spacje międzywyrazowe. Zrezygnowano także ze znaków interpunkcyjnych, a zamiast nich – w wybranych miejscach zastosowano większe odstępy pomiędzy poszczególnymi wersami. Celowym zabiegiem ułatwiającym zapamiętywanie obrazów słów przez dzieci jest również to, że wszystkie wyrazy, za wyjątkiem imion, zapisane zostały małą literą.

Pozostałe części serii Czytam globalnie II to:

Gęś i kos Kot i emu Ptak dodo

Ilustracje
Rena Grzybek
ISBN
978-83-65915-83-2
Liczba stron
24
Dla kogo
dziecko
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
dzieci żłobkowe
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Format (szerokość x wysokość)
21 cm x 21 cm
Płyta CD lub zawiera CD
nie
Indeks
W618

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Fajne książeczki moje dzieci je uwielbiają.

Oceń 

Bardzo ciekawa i pomocna pozycja.

Oceń 

Wspaniała seria na początek przygody z czytaniem. Książka zawiera wesołe, proste teksty i ciekawe ilustracje.

Oceń 

BADZO DOBRY POMOCNIK

Oceń 

Książeczka jest poręczna, z atrakcyjnymi ilustracjami i wyraźnym tekstem. Idealna na początek czytelniczej zabawy.

Napisz swoją opinię